Archiv -> Články -> Přípravka: E.ON ČR Junior Cup

Přípravka: E.ON ČR Junior Cup21.5.2013

Hráči TJ Přelovic do 10-ti let vybojovali deváté místo na devátém ročníku turnaje E.ON Junior Cup.
Fotografie z turnaje.

V sobotu 18. května, poprvé ve své devítileté historii, zavítal do Pardubického kraje a hned do Lázní Bohdaneč, E.ON Junior Cup. Tedy turnaj pořádaný pro desetileté hráče, nebo jedenáctileté hráčky a mladší. Hned v úvodu musím říci, že je to velkolepě pořádaný turnaj. Své želízko v ohni měla i TJ Přelovice. Bohužel, v této věkové kategorii nemáme v Přelovicích mužstvo a tak nezbylo, než povolat všechny hráče přípravky U8 a tři hráče z U12. K dispozici jsme tedy měli celkem 14 hráčů, z toho 3 hráče ve věku 10ti let, 7 hráčů ve věku 9ti let a 4 hráče ve věku 8mi let. Zaslouží si velikánskou pochvalu. Všichni si sáhli na dno svých sil, ale bohužel ani to na lepší výsledek než na deváté místo nestačilo. Mužstva Mladé Boleslavi a FK Pardubice byla nad naše síly a to nejen díky větší věkové vyrovnanosti hráčů soupeře, ale i herní vyspělosti. S týmy Moravan a Lipoltic jsme dokázali držet krok a být jim vyrovnaným soupeřem.

V zápase o deváté místo jsme o gól přehráli soupeře z Hlinska, i když i tento zápas měl svou speciální zápletku. Čtyři naši hráči navštěvující Živanickou školu, měli v den turnaje i vystoupení v rámci Májí, konaných právě v Živanicích. A tak se stalo, že po odehrání posledního zápasu v základní skupině, se čtyři fotbalisti v běhu převlékali do kroje a úprkem to brali směr Živanice. Kdybychom měli v tuto dobu nastoupit k zápasu, hráli bychom o dva hráče v poli méně. Ještě pět minut před začátkem zápasu o deváté místo jsme nebyli kompletní. Do zápasu jsme naštěstí nastoupili v plném počtu, bohužel, však bez možnosti střídání. Kluci však dřeli a v první půli nedovolili soupeři gólově odskočit. Na začátku druhého poločasu dorazili i zbývající dva mládežníci, znovu nastalo rychlé oblékání dresu přímo na hřišti a posléze i obrat ve skóre zápasu. O gól jsme vyhráli. Kluci tak zvládli fotbalový turnaj i s kulturní vložkou.

Naši kluci zde načerpali velké množství zkušeností a inspirace, které budou moci využít příští, nebo i přespříští rok. Nakonec byl každý odměněn fotbalovým míčem a dalšími dárky. Všichni byli spokojeni.

Tento turnaj byl výtečně materiálně, technicky i organizačně zvládnut a měl i svůj zábavný, doprovodný program. Na své si přišli celé rodiny. Kdo chce vědět, jak se podporuje sportovní mládež, může se inspirovat právě touto akcí. Jak se podporuje sport v Lázních Bohdaneč, předvedla i bohdanečská radnice. Představitelé města nezklamali. Největší sportovní akci ve městě nepodpořili ani svojí přítomností.

Adam Pollák – Matěj Novák „C“; Jakub Kvapil; Lukáš Doležal; Ondřej Novák; Filip Hendrych; Petr Zmek; Josef Mach; Matyáš Bartl; Jiří Chvojka; Josef Panchártek; Martin Pavelka; Lukáš Vlasák; Víťa Vohralík.

Fotografie z turnaje.