Archiv -> Články -> Přípravka U8 vyhrála turnaj M&M REALITY CUP

Přípravka U8 vyhrála turnaj M&M REALITY CUP 10.6.2013

Vysokou úroveň potvrdila přípravka do 8-mi let vítězstvím na turnaji 8.6. v Pardubicích.

Adam Pollák - Matěj Novák „C“; Jakub Kvapil; Lukáš Doležal; Filip Hendrych; Lukáš Vlasák; Josef Mach; Ondřej Novák; Víťa Vohralík; Petr Zmek; Matyáš Bártl; Josef Panchártek.

Branky:

8x Jakub Kvapil; 7x Filip Hendrych; 5x Lukáš Vlasák; 4x Lukáš Doležal; 4x Víťa Vohralík; 3x Matěj Novák; 2x Péťa Zmek

Krásný den prožili děti, rodiče a příznivci TJ Přelovice. Postarali se o to pořadatelé turnaje SK Pardubičky, kteří zvládli organizaci a vše co k takovému turnaji patří na jedničku, včetně toho že objednali krásné slunečné počasí. Největší zásluhu na tomto hodnocení však mají naši malí fotbalisté.

Na stadion Slovanu Pardubice jsme dorazili v síle dvou týmů. Tým vedený trenérem Davidem Mádrem složený ze šestiletých a sedmiletých kloučků, doplněný o dva osmiletý zkušenější fotbalisty. Druhý tým vedený trenérem Petrem Doležalem, měl svůj základ v úspěšném týmu přípravky U8 doplněný o dva hráče z U12. Mimochodem, v podobném složení bude tento tým bojovat v příští sezóně v Krajském přeboru. Cíle obou týmů byly rozdílné, avšak oba byly splněny na 100%. Zatímco tým U6 je v současné chvíli na svém soutěžním začátku a jejich úkolem je sbírání zkušeností, tak tým U8 přijel na tento turnaj v roli obhájce vítězství z loňského roku.

Do turnaje jsme vstoupili soubojem proti mužstvu Bukovky. Opět se potvrdilo, že tento soupeř na nás umí a řádně nás potrápil. Od třetí minuty jsme prohrávali, a i když jsme měli převahu, dlouho jsme ji nedokázali zúročit. Jako správný kapitán, k obratu zavelel Matěj, který jako první přelstil brankaře a přesně zakončil. Vzápětí skóroval Filip a výhru 2x pečetil Lukáš.

Druhý soupeř FC Zaječice, byl týmem urostlých chlapáků. Nevím jak kluci, ale my na střídačce jsme měli docela strach. Naši borci si však poradili sami. Rychlá nahrávka a gól. Tak otevřeli skóre Dolík s Matějem. A ještě lépe si vedli Kuba s Víťou, kteří čtyřmi góly soupeře úplně odrovnali. Ránu z milosti jim ještě zasadili Filip s Dolíkem a se soupeřem jsme se rozloučili se skórem 8 : 2, s dvakrát prošlápnutým chodidlem a jednou nakopnutou holení.

Třetím soupeřem nám byl tým FK Dřenic. Jednalo se asi o nejlehčí utkání. Vývoj zápasu jsme měli jasně pod kontrolou a nakonec jsme zvítězili 7 : 0.

Následovaly zápasy s mužstvy pořadatelů. Jestliže jsme chtěli vyhrát celý turnaj, museli jsme nejprve porazit SK Pardubičky – zelené. Jednalo se asi o nejtěžšího soupeře na turnaji. Matěj však hned v první minutě vstřelil gól a dostal nás do vedení, bohužel jen na krátko. Soupeř kontroval a srovnal na 1 :1. Filip nám tvrdou střelou vrací vedení a vzápětí přidává dva góly Kuba. Nyní se zdálo, že o osudu utkání je rozhodnuto. Nebylo. Soupeř se oklepal a během pár minut snižuje na 4 : 3. Drama v závěru zápasu odmítl Filip, který dvěma góly rozhodl v náš prospěch.

I v posledním zápase s SK Pardubičky (modří) jsme stále ještě museli bojovat o celkové vítězství. Jednalo se o soupeře, který ještě nebyl poražen. Také jsme hned v první minutě inkasovali a soupeř nám zle zatápěl. Ale jakmile bylo díky trefě Kuby srovnáno, zápas se začal otáčet v náš prospěch. Góly Dolíka, Víti, Péti a Filipa nám dali jistotu nejen vítěze v zápase, ale i celého turnaje.

Výkony všech hráčů v průběhu celého turnaje nám udělaly radost. Pochvalu si zaslouží jak Adam, jenž nejen že dokáže chytit střelu, ale i rychle a efektivně rozehrát, tak i všichni ostatní, včetně Péti a Ondry, kteří doplnili tým U6 a snažili se pomoci mladším kamarádům.

U8_turnaj_MM_reality