23.9.2012 , 16:307. kolo III. třída - Přeloučsko
ŽK: 0:0   ČK: 0:0    (Barnky soupeře: 15´, 22´, 88´)
Diváků: 80     Rozhodčí: Rambousek    Asist.rozh.: Štochl M.
Pohanka T.6 Šprync A.6

Šimák O.6 Vrba T.6 Pilc6 Hladík M.6
 46´Bartoš6

Černík O.6 Pracz6 Strejc6
46´Mrštík J. 6   75´Hladík V. 6

Uhlíř6

Homola6
Trenér: Hladík L.

V dalším kole III. třídy Přeloučsko jsme na domácím trávníku přivítali nováčka soutěže z Rohoznice a doufali jsme, že proti tomuto soupeři získáme po dvou porážkách nějaké body. Hosté si po devítigólovém přídělu od Lázní Bohdaneč v minulém kole potřebovali spravit reputaci, a tak se na našem trávníku snažili bojovat.

Od úvodu utkání jsme udávali tempo hry a soupeře jsme uzamkli na jeho polovině hřiště. Ve 3. min. vypálil jedovatou střelu bodlem T. Vrba. Míč se ale schoval do rukavic hostujícího gólmana. Z úvodního tlaku jsme nevytěžili nic, a tak udeřili hosté. V 15. min se na levé straně našeho vápna dostal k míči osamocený hostující Staroba a nekompromisní ranou pod břevno prostřelil našeho debutujícího gólmana Homolu - 0:1. Po úvodní brance utkání jsme se neprobrali a hosté tak přispěchali s druhým úderem. Ve 22. min. tentokráte z pravé strany pronikl do našeho vápna hostující Školník a pod nohou brankáře Homoly dostal míč do naší sítě podruhé - 0:2. Ani tento obdržený gól naši aktivitu nezvýšil. Naopak několik dalších šancí hostů musel vyřešit bravurními zákroky brankář Homola. Před hostující branku se nám nedostávalo lehce, a tak jsme o poločase do kabin odcházeli se sklopenou hlavou.

Ve druhém poločase jsme soupeře z Rohoznice zamkli před jeho svatyní, ale k naší smůle jsme nedokázali převahu vyjádřit brankami. Většinou jsme okupovali okolí velkého vápna. Naše střelecké pokusy většinou hostující obrana zablokovala. Dvě naše největší šance spálil Bartoš, který neměl nabito ostrými. Hosté nás ohrožovali jen z ojedinělých brejků. Měli totiž nahráno a my byli s přibývajícím časem bezzubí, a to zejména poté, co se něšťastně zranil M. Hladík (zraněné koleno). Posledních deset minut jsme tak odehráli pouze o deseti. V 88. min. napálil O. Šimák z trestného kopu pouze hostující zeď. Hosté následně podnikli do naší otevřené obrany smrtící kontr, který úspěšně zakončil Hlaváček a stanovil tak konečný účet zápasu na 0:3. Hosté si zejména díky naší střelecké nemohoucnosti odvezli zasloužené tři body.

Ani ve třetím utkání v řadě se nám body získat nepodařilo. K tomu jsme navíc přišli o zraněného M. Hladíka. V příštím kole zajíždíme na horkou půdu Starých Ždánic, které oproti loňské sezóně vydatně posílily. Odvézt odtamtud nějaké body tak bude hodně složité, ale pokusit se o to musíme.