ŽK: 2:1 (Pohanka T.)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 24´, 53´, 80´, 85´ )
Diváků: 30     Rozhodčí: Baracz  6  Asist.rozh.: Hrabě  10,   Cirkl  6

Bidlo6

Malý Mich.6
Trenér: Kučera
Na A-týmu leží "deka"

V sobotním odpoledni si náš celek připsal již čtvrtou podzimní prohru, tentokrát na půdě rivala z Újezda. Po pátém kole jsem se tak dostali na dlouho nevídanou 14. pozici tabulky OP. Předvedenou hrou ani výsledkem 0:4 naši fotbalisté příliš nepotěšili početnou skupinu svých příznivců, kteří "zatím" neváhají vyjet i na venkovní zápasy. Utkání řídil (bez ovlivnění výsledku) rozhodčí Barazc, jemuž na čarách asistovali Hrabě a Cirkl.

Od počátku zápasu bylo patrně, že soupeř je aktivnější, dravější, rychlejší a v neposlední řadě i fotbalovější. První dvacetiminutovku jsme prožili ještě bez větších nesnází, ale po ni již bylo horko nejen od palčivého sluníčka. Hned, jak se první dějství přelilo do své druhé poloviny, vytáhl náhradní gólman Malý dva parádní zákroky. Za ty by se nemusel stydět ani Rejduga v největší slávě, tč. však jezdec formule "Desta". Ve 24. minutě však ani skvělý Malý nestačil na parádu, kterou předvedl útočný Újezd. Na jejím konci byl zcela volný Vohralík, střílející do prázdné branky 1:0. Soupeř byl stále aktivnější a pustil nás do náznaku šance až ve 31. minutě. To agilní Pilc pohotově vystřelil bodýlkem a vyzkoušel tak pozornost nudícího se Jandáka. V závěru poločasu byl opět v akci Malý a skvělým zákrokem se přičinil o fakt, že poločasové skóre bylo jen 1:0.

Ani po obrátce se obraz hry nezměnil. Hned v úvodu druhého poločasu naši špatně pokryli rohový kop soupeře a osamocený Bosman dal bez problémů na 2:0. V 58. minutě jsme byli svědkem náznaku kreativity v našem podání. To Blažek z přímého kopu nestandardně vybídl přihrávkou podél zdi Bidla, ale jeho centr jen proputoval celým trestným územím soupeře. V 60. minutě soupeř nastřeli již druhé břevno v zápase. Malý tak sklidil zasloužený obdiv za dobře postavené tyče své svatyně. V 80. minutě ale nepomohla už ani konstrukce branky. Po rohu domácích totiž hlavou zvýšil již na 3: 0 Blažkem nehlídaný nejmenší hráč na hřišti. Aby toho nebylo málo, tak z nás v závěru utkání udělal soupeř "dobrý den" počtvrté, kdy gólovou tečkou ukončil naše trápení náhradní gólman Hývl.

Nemrzí tolik ani vysoká prohra, jako vystoupení některých hráčů, na kterých trenér Kučera buduje sílu svěřeného týmu. Omluvou nemůže být ani "papírově" slabší sestava. I s tou se dá hrát agresivně a znepříjemňovat zakládání akcí soupeře. Naši tak již poněkolikáté zcela zaostali za dynamikou soupeře. V čem tkví takový obrat od vynikajících výsledků z minulé sezóny? Čím dříve trenér/trenéři rozlousknou tento oříšek, tím dříve se můžeme těšit na lepší výsledky a pro diváka atraktivnější fotbal. V neděli nás prověří 13. celek tabulky, pro nás nepříjemný tým z Ostřešan. Zápas začíná již v 16:30 hodin.