ŽK: 2:1 (Strejc, Blažek B.)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 9´, 61´, 67´, 69´)
Diváků: 80     Rozhodčí: Svoboda  9  Asist.rozh.: Stratil  9,   Čapek J.  9
Hačko5 Balada M.4

Blažek B. 3 Vohralík P.4 Řehák4 Pohanka T.6
60´Malý Mich.4

Strejc 4 Bartoš5 Hladík M.4
70´Šprync A. 3 60´Mádr D. 4

Bidlo5

Rejduga A.4
Trenér: Kučera
Série bez úspěchu pokračuje

Naši fotbalisté přivítali v 6. kole okresního přeboru souseda z tabulky - celek Ostřešan Za krásného počasí a na precizně upraveném pažitu se hrál pohledný fotbal. K jeho kvalitě přispělo dobré vystoupení trojice rozhodčích - Svoboda, Stratil a Čapek, stejně jako početná divácká kulisa. Ta byla také svědkem čtyřgólové brankové úrody. Do krásné fotbalové idylky, tak chybělo jediné, aby góly padaly do té správné sítě... To se nestalo a náš tým si tak po druhé v řadě připsal porážku 0:4. Prodloužil tak "bez bodovou" šňůru na 4 zápasy, v nichž třikrát nedal ani gól! Smutno tak bylo nejen z výsledku, ale zejména proto, že nás v den zápasu navždy opustil dlouholetý člen klubu, věrný fanoušek a především dobrý člověk pan Josef Dlask. Všichni společně jsme jeho památku uctili minutou ticha.

Od úvodního hvizdu se pak hrál svižný fotbal bez velkého oťukávání. Útoky se rodily na obou stranách, ale aktivitou hýřil především soupeř. Ten také udeřil jako první. Již v 9. minutě se na jeho první roh nejvýše vytáhl Bačina a hlavou nedal Rejdugovi žádnou šanci. Vedle rychlého přechodu do útoku byly rohové kopy největší ozdobou soupeře. Jejich zahrávání bylo s železnou pravidelností na první tyč a každý z nich znamenal obrovskou hrozbu pro náš tým. Celkem si tuto činnost vyzkoušel soupeř jen v prvním poločase osmkrát, což jen potvrzuje jeho útočné choutky. Naši fotbalisté začali hru vyrovnávat až v závěrečné desetiminutovce poločasu. Svou největší šanci pak promarnili v jeho samotném závěru. To Hačko, z parádního nalití Balady, hlavičkoval jen nad soupeřovu svatyni. Poločas tak skončil výsledkem 0:1.

Kdo věřil, že by nadějný trend ze závěru prvního dějství našim hráčům vydržel i v dějství druhém, mýlil se. Soupeř nedovolil žádné vyrovnání hry, natož skóre a dál deptal naší obranu rychlými protiútoky. S blížící se hodinou hry musel Rejduga vytáhnout několik parádních zákroků, aby zabránil navýšení nepříznivého skóre. Pomoct chtěl i trenér Kučera a přichystal hned dvojí střídání. Do pole přišel Mádr a Malý. Právě druhý jmenovaný, po dalším ze série soupeřových rohů, nechtěně sklepl míč do naší sítě. Nutno přiznat, že mu předcházelo Rejdugovo zařvání "mám" a následné jeho málo vídané promáchnutí. Vlastní sebevraždou jsme tak odstartovali tragickou desetiminutovku. V té nás soupeř dokonale rozebral a odstřelil dalšími dvěma brankami. Díky zkušeným obranným zákrokům Mádra a stále pohotového Rejdugy se konečný účet již neměnil a zůstal na milosrdných 0:4. Naši si kromě střely do boční sítě střídajícího Šprynce ze závěru utkání, nevypracovali žádnou gólovou šanci.

Ostřešany jen potvrdily, jakým jsou pro nás nepříjemným soupeřem (z 13 dosavadních měření jsme se radovali jen jednou). Nedá se ukázat na jednoznačného viníka prohry ani se nedá upřít snaha jednotlivců. Ale jako tým jsme propadli! Zápas tak prohloubil již tak hluboké chmury z úvodu sezóny. Vážně se jimi budou zabývat trenér i realizační tým. Věříme, že společně naleznou východisko z této krize a zlepší tak nedobrou atmosféru ba agonii v mužstvu. Je nedůstojné, aby se tým s takovou hráčskou kvalitou pohyboval na chvostu tabulky. Uvidíme, jak se bude dařit v Mikulovicích. Hraje se již v sobotu od 16:30 hodin.