6.10.2012 , 10:159. kolo Okresní přebor
Mnětice - Přelovice  4:0 (2:0)
ŽK: 1:0   ČK: 0:1 (41´Šimák R.)    (Branky soupeře: 15´ pen., 25´, 56´ pen. , 83´)
Diváků:     Rozhodčí: Baracz  3  Asist.rozh.: Přibyl  3,   Čermák  6
Šprync A.5 Malý Mich.4
  46´Hačko 4

Řehák5 Vohralík P.4 Bidlo4 Blažek B.4
   55´Pohanka T.5

Čapek5 Khun6 Šimák R. 4

Bartoš5
65´Strejc 5

Rejduga A.4
Trenér: Doležal
Mnětický Moravec nás odstřelil

V devátém kole jsme odjížděli k mistrovskému zápasu již v sobotu a navíc brzo ráno. Trenér Doležal mohl na první pohled poznat na některých hráčích nejen ranní čas, ale i následky páteční noci. Rozjeté Mnětice toho pak náležitě využili a smetli nás 4:0. K výsledku pomohl střelecky disponovaný Moravec, autor čtyř gólů, a svůj příspěvek přidal i rozhodčí Baracz, kterému pomáhal Čermák a zejména Přibyl.

Zápas ale mohl mít zcela opačný vývoj. Již ve 2. minutě se totiž přímý kop Blažka snesl přes celé vápno až k Čapkovi, ale jeho "óbr šance" zůstala neproměněna. Pak pohrozili domácí a Rejduga musel po závaru před brankou vyrazit jen na roh. V 18. minutě darovala dvojice rozhodčích Baracz - Přibyl pokutový kop domácím, když necitlivě posoudila střet Baroše s hostujícím útočníkem. Po sdělení obou aktérů tam nebyl faul, ale zaháknutá tkanička... Moravec pak penaltu pod Rejdugou proměnil 1:0. Ve 25. minutě neodhadl situaci náš gólman, domácí hráč si ho povodil a zvýšil na 2:0. Když jsme hru vyrovnávali, přišel na půlící čáře "červený" zákrok Šimáka, který zatahoval ruční brzdu při úniku hostů. Poločas tak skončil 2:0 a přestávka mnoho povzbudivých myšlenek neskýtala.

Navíc druhá půlka začala bídně. Jinak výborně hrající Čapek opět musel hasit požár a na vápně fauloval domácího útočníka. Rozhodčí Baracz rozhodl, že zákrok byl v pokutovém území a nařídil druhou penaltu. Stejný hráč ji stejným způsobem proměnil 3:0. Zápas se pak dohrával více méně z povinnosti. My jsme neměli sílu na obrat a soupeř byl s výsledkem spokojený. Navíc v 83. minutě kapitán domácích Moravec z vápna dokončil svoje čtyřgólové střelecké představení.

Nelze říci, že by se naši fotbalisti nesnažili, ale jako by nám chyběla lehkost, s jakou se prezentovali domácí. I přes brankový příděl se paradoxně nejlépe jevili všichni naši obránci, ale ani to na soupeře neplatilo. Dlužno říct, že domácí měli velmi dobře poskládaný a zkušený tým, pro něhož to určitě nebylo poslední vítězství v soutěži. Naše hráče čeká v neděli jeden z duelů podzimu. Po Spartě (Dašice) přivítáme i Baník (Chvaletice). Zápas začíná již v 15:30 hodin.