14.10.2012 , 15:3010. kolo Okresní přebor
 Góly:   Vohralík P.1   (39´)   Asistence:   Mádr D.1   (39´)
Diváků: 80     Rozhodčí: Laksar  8  Asist.rozh.: Bouška  6,   Liška  8
  70´Blažek B. 7

Šprync A.7 Vohralík P.7 Mádr D.7 Řehák7
  85´Doležal P.-

Bartoš7 Khun 7 Čapek7
15´Strejc 7 30´Pilc 7

Bidlo7

Rejduga A.7
Trenér: Doležal
Povinné body jsou doma

Za krásného počasí jsme na domácím pažitu přivítali věhlasný Baník. Ten sice nepřijel z ostravských Bazalů, ale z nedalekých Chvaletic. I tak to byl jeden ze zápasů podzimu, tedy celků posazených v tabulce OP hodně nízko. Zápas rozhodovala spolehlivě trojice méně známých rozhodčích Laksar, Bouška a Liška a téměř stovka diváků viděla pěkný duel a vítězství našich fotbalistů v poměru 2:0.

Do zápasu jsme vstoupili podstatně lépe než soupeř. Hned od prvních minut jsme podnikali útočné výpady na polovinu soupeře. Agilním se v této disciplíně jevil zejména Čapek, který nastoupil netradičně na pravé straně obrany. Spolu se svým parťákem Řehákem zásobovali naše útočné duo řadou centrů. Největší šanci jsme si však vypracovali ve 12. minutě po rohovém kopu. Vohralík však pálil nad. Ve druhé desetiminutovce se k podpoře útoku přidala i levá strana, konkrétně Šprync s Bartošem. Druhý jmenovaný však svoji aktivitu přehnal a ve slibné akci si natáhl stehenní sval. Radost z jeho velkého návratu kazí očekávaná měsíční pauza... Aby toho nebylo málo, ve 28. minutě odstoupil s vykloubeným malíčkem na ruce pilíř obrany Khun. Nutno dodat, že oba nastoupivši hráči Pilc a Strejc se velmi snažili napodobit své nuceně střídané předchůdce. Přesto celek soupeře vyrovnal hru a začal zle zatápět před Rejdugou, především pak z rohových kopů. Ty jsme ale také kopali i my a jeden z nejhezčích momentů se objevil právě po jednom z nich. Ve 39. minutě, nový režisér zálohy Mádr, vypustil parádní ostrý roh, na něj si ukázkově naběhl Voharlik a exportní hlavičkou do šibenice otevřel skóre zápasu 1:0. O dvě minuty později mohl Malý vymazat z paměti zahozené šance v předchozích duelech, ale míč trestuhodně přenechal gólmanovi hostů. Ten, snad aby se odvděčil, ho posléze vypustil před Vohralíka, ale náš hráč se šance zcela zalekl a namířil svou "pampelišku" hodně mimo. Poločas tak skončil 1:0.

Druhý jsme začali opět lépe my. V 53. minutě po faulu na Pilce střílí Mádr z vápna přesně do šibenice. Střela však postrádá razanci a gólman ji sezobne jako malinu. V 58. minutě vytáhl Mádr další ze svých parádních centrů, ale Čapek a Hačko neměli nabito ostrými. A tak přichází čas na flegmatika Malého. Ten po Rejdugově dlouhém výkopu, nedbale z voleje prodlužuje lobem za záda bezmocného brankáře Baníku 2:0. Za zmínku ještě stojí dva slibné průniky Šprynce a jeden střídajícího Blažka. Ani oni však nebyli úspěšní. Když si ani soupeř i přes zvýšený tlak v samotném závěru, nevypracoval žádnou gólovou šanci, skončil zápas vítězstvím našich barev 2:0.

Naši podali naprosto zodpovědný výkon a letos poprvé neinkasovali!. Gólman Rejduga si tak mohl připomenout loňské chvíle pana "Nuly". Výborně zahrála celá obrana v čele s bezchybným Bidlem. Záloha dostala jiný řád zásluhou jejího režiséra Mádra. Ten byl jako pokropený živou vodou a v kuloárech se říkalo, že váli jako plzeňský Horvát... Když obrátky zvýší i útočné duo, může vítězství přijít častěji. Trenér Doležal si tak nyní může minuimálně jeden týden užít slastný pocit první výhry a spřádat plány na další zápas podzimu (teď už to bude každý) s celkem Nemošic. Hraje se v sobotu v 15:30 na hřišti soupeře.