ŽK: 0:2 (Balada M., Čapek)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 33´, 60´, 66´)
Diváků: 30     Rozhodčí: Rambousek  4  Asist.rozh.: Triandafilu  7,   Vávra  9

Bidlo7

Malý Mich.7
Trenér: Doležal
Je bod z Dřítče ziskem nebo ztrátou?

Tři kola před koncem podzimní části sezóny byla naším soupeřem silná Dříteč. V pěkném a bojovném duelu mohla třicítka věrných diváků vidět kvalitní fotbal, který kazila jen vynucovaná důležitost rozhodčího Rambouska. Tomu na čarách dobře asistovali "domácí" Vávra a Triandaflu. Zápas skončil smírem 3:3.

Začali jsme výborně. Útoky Dřítče, posílené o kanonýra Šorfu, jsme eliminovali již v jejich zárodku. Naopak byli jsme to my, kdo hrozil výrazně nebezpečnějšími akcemi. Ve 12. minutě poprvé vážněji zahrozil z pravé strany Balada, ale byl z toho jen roh. Po čtvrt hodince zápasu jsme již byli úspěšnější. Hačko dobře převzal míč v šestnáctce soupeře a ještě lépe ho posadil na hlavu rozběhnutého Khuna. Ten oslavil svůj návrat, po tří zápasové pauze zaviněné zraněním, vedoucím gólem na 0:1. Ve 22. minutě bylo ještě lépe. Vohralík vybídl ke sprintu Šprynce, jeho střelu z úhlu gólman neudržel a Hačko už měl lehkou pozici ke skórování do odkryté branky 0:2. Ve 33. minutě zahrávali domácí přímý kop. Za kabinami se na chvilku objevilo sluníčko a dokonale oslepilo našeho náhradního gólmana Malého. Ten jen vyrazil lehký balon před sebe a soupeř s velkým štěstím, nadvakrát doklepl do naší sítě 1:2. V tuto chvíli nám vůbec nepřál nepřesný rozhodčí Rambousek, ale vyrovnali jsme se s tím po svém. Těsně před koncem poločasu se na levé straně parádně uvolnil agilní Šprync a po uniku přízemní střelou nenechal gólmana Báču vyniknout 1:3.

Do druhého poločasu udělala Dříteč změny v sestavě. Místo nejistého Báči do branky nastoupil výborný Frinta a Šorfa se přesunul do zálohy a stal se dirigentem dřítečského z mrtvých vstání. Přesto jsme do 60. minuty odolávali a měli vývoj utkání pod kontrolou. Právě Šorfa si ale po hodině hry několikrát vyměnil míč s Kušnírem a střelou pod břevno nedal Malému šanci 2:3. O 6 minut později to bylo ještě horší. Malý nevyběhl na centrovaný míč a soupeř se dočkal vyrovnání na 3:3. To už domácí plně přebírali iniciativu do vlastních rukou a s námi to nevypadalo dobře. Přesto jsme domácí euforii přestáli a sami jsme zahrozili několika brejky. Sympatické bylo, že obě mužstva chtěla vyhrát. My jsme měli štěstí, když Malého na brankové čáře zastoupil Šimák. Naopak domácí si oddychli po dvou slibně vyhlížejících akcích Šprynce. O výsledku tak mohl rozhodnout v poslední minutě střídající Strejc. Jeho nerozhodnost ve vápně soupeře vyřešili domácí zákrokem s náznakem penaltový, ale rozhodčí Rambousek mlčel. Zápas tedy skončil remízou 3:3.

Byli jsme svědky kvalitního duelu, jemuž nechyběl náboj, dramatičnost i góly. Trenéru Doležalovi se podařilo zmobilizovat všechny síly v kádru a jeho borci podali zodpovědný a kolektivní výkon. Uznejme však vysokou kvalitu soupeře, zejména v útočné fázi, kterou naplno ukázal ve druhém poločase. Na otázku, zda bod z Dřítče je ziskem nebo ztrátou, můžeme odpovědět, že remíza je spravedlivá a má pro obě strany známku kvality "1A". Poslední domácí zápas a předposlední podzimní, odehrajeme v neděli 11. Listopadu od 14:00 hodin na našem stále pěkném pažitu. Uvidíme jak zafunguje nálada po sobotním úspěšném soustředění v "Zababě".