Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Dorost Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Mladší přípravka Rozpisy zápasů Klubové

18.11.2012 , 13:3015. kolo Okresní přebor
Přelouč B - Přelovice  3:1 (1:0)
 Góly:   Šprync A.1   (78´)   Asistence:   Šimák R.1
ŽK: 1:1 (Vohralík P.)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 1´, 49´, 85´)
Diváků: 50     Rozhodčí: Syrůček  7  Asist.rozh.: Hamrník  9,   Svoboda  7
Trenér: Doležal
Rozpačité loučení s podzimem

Naši fotbalisté ukončili podzimní část okresního přeboru neslaně, nemastně... Z derby s rezervou Přelouče si odvážejí prohru 3:1. Za hezkého počasí vidělo zápas 50 diváků, s převahou našich fanoušků a za solidního řízení "hvězdné" trojice Syrůček, Hamrník a Svoboda.

Do zápasu jsme vstoupili nejhůře, jak jen to bylo možné. Ukazatel skóre se ještě pořádně nerozběhl a už Rejduga lovil míč ve své síti. To si naši obránci tak dlouho přenechávali přihrávku Beránka do malého vápna, až ji náš obvyklý kat Cychra, uklidil za Rejdugova záda 1:0. O dvě minuty později měl na hlavě vyrovnání Vohralík, ale jeho střela, po přímém kopu Balady, skončila jen těsně mimo. Pak byl dvakrát v hlavní roli Hačko. V 5. minutě si zle poradil s centrem Balady, kdy v gólové situaci střílel nad branku soupeře. A ve 13. minutě nikým neatakován zazdil super šanci v podobě samostatného nájezdu, který nám velkoryse nabídl soupeř po nedorozumění Slabého a Březiny. Na druhé straně se Rejduga, po ošetření na hlavě, vrátil do zápasu několika dobrými zákroky. Ve 30 minutě mohl Řehák předložit několika svým spoluhráčům gólovou navštívenku, ale přihrál na jediného hráče soupeře... To už naši příznivci, natěšení na tříbodový zisk, znejistěli. Upřímně řečeno právem. Naši totiž předváděli něco, co u nich nebylo vidět dlouhé týdny, ba měsíce? Hra plná nepřesností, bez důrazu a fotbalové myšlenky. A přesto se zdálo, že v přípravě na toto utkání se udělalo vše pro úspěch. Poločas tak skončil pro nás přijatelným výsledkem 1:0.

Druhá půle ukázala přeci jen lepší tvář našich fotbalistů, až na ten začátek... Běžela 49. minuta, kdy se odražený balon dostal k ranaři Tesákovi. Ten svým pohotovým volejem z 25 metrů donutil Rejdugu ke zvláštnímu skoku k pravé tyči, ale bohužel bez úspěchu 2:0. Naši pak ukazovali, že i oni umí hrát fotbal.
Nejdříve se objevil ve výborné šanci Blažek, ale dal vyniknout jen Konvalinovi. V 69. minutě Rejduga zlikvidoval ošemetnou střelu domácích. V 72. minutě se opět dostal do šance Hačko, ale gólman mu střelu vyrazil. Stejně se vedlo o 3 minuty později Blažkovi, kdy ve dvou po sobě jdoucích šancích neuspěl. V 78. minutě jsme zahrávali rohový kop, který se po několika odrazech a přiťuknutí Šimáka dostal až ke Špryncovi, který hlavou doklepl do sítě jinak jistého "Hadžiho". Zahořela tak jiskřička naděje. Tu nám však 5 minut před koncem definitivně sfoukla kvalitní spolupráce Hanuše a střílejícího Štainera 3:1.

Konečný verdikt utkání odpovídá realitě. Zejména výsledek první půle byl hodně pod schopnostmi našeho týmu. Když k tomu přičteme naši jalovost v proměňování šancí, není možné očekávat body. Naši fotbalisté tak nedali ten správný dárek trenéru Doležalovi, jenž hráčům oznámil své původní rozhodnutí, věnovat se v příští sezóně jen dětem. Před tím však poděkoval všem za jejich přístup v době trénování. K poděkování se připojují i členové výboru, kteří pozitivně vnímali, jak se pod jeho vedením výrazně zlepšovala tréninková účast, atmosféra v mančaftu a v řadě zápasů i herní kvalita. Je tak udělán dobrý základ, aby se tyto hodnoty mohly naplno promítnout i do budoucích výsledků. Ale již pod novým trenérem. O jeho osobě rozhodne výbor do konce roku. Pozvánka na příští týden se již netýká fotbalu, ale zájezdu. Ten se uskuteční v sobotu 24. listopadu a všichni jste srdečně zváni. Bližší informace předá L. Řehák na telefonu 776 095 541.

Děkujeme všem za podporu v celém roce 2012 a věříme, že si na náš fotbal naleznete cestu i v roce příštím. Hodně štěstí a pevné zdraví přeje výbor TJ.