Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Rozpisy zápasů Klubové

16.3.2013 , 15:0017. kolo Okresní přebor
Chvojenec - Přelovice  2:2 (1:0)
 Góly:   Khun1   (56´)   Asistence:   Kaderka1   (56´)
   Zelinka1   (77´)     Blažek B.1   (56´)
ŽK: 1:1 (Blažek B.)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 37´ , 47´ )
Diváků: 50     Rozhodčí: Vávra  3  Asist.rozh.: Laksar  5,   Ledajaks  3
Trenér: Kučera
K otvíracímu zápasu jarní části sezóny 2012-2013 zajížděl náš mančaft do dalekého Chvojence, k předposlednímu celku tabulky. Už před výkopem jsme však museli čelit prvním útokům. Jejich hlavními aktéry se stala trojice rozhodčích Vávra, Ledajaks a Laksar. Ti rozhodli, že pro údajné formální nedostatky na registračních průkazech, nemůže nastoupit hned čtveřice našich hráčů (Hačko, Malý, Pilc a Šprync), shodou okolností, všichni ze základní sestavy. Naštěstí měl staronový trenér Kučera v záloze dalších šest hráčů a operativně tak mohl zareagovat na tento unfair zákrok.

Začátek zápasu to však poznamenalo. Chvojenec si hned ve 3. a 8. minutě vytvořil dvě obrovské šance. Ty naštěstí Rejduga, díky výbornému výběru místa, téměř zázračně kryl. My jsem se osmělili až mezi 10. a 12. minutou, kdy jsme poprvé ukázali, že je na hřišti také naše mužstvo. V 19. minutě jsme si vytvořili určitě největší šanci celého zápasu. Vohralík, nikým neatakovaný, stál celých 10 vteřin sám před gólmanem a přemýšlel, kam že to zakončí, až vymyslel "šmudlu" vedle branky. V rozmezí 10 minut mohl stejný hráč složit hned několikrát reparát, ale nebylo mu souzeno. Když jalově vyšly i další šance Řeháka, Hladíka a neuspěla ani střela do břevna novice Zelinky, přišel trest. Z ojedinělého rohu v 37. minutě, pohodlně skóroval na 1:0 zcela volný Burkovič. O 2 minuty později, kryje Rejduga bezpečně poslední šanci domácích a do kabin se nám nejde příliš lehce.

Z kraje druhého poločasu se nám ještě přitížilo. To pan Vávra neodpískal jasný šlapák na Khuna, přidal se i pan Ledajaks puštěním přihrávky na Cacha do ofsajdu a bylo to rázem 2:0 pro domácí. Pak však naši borci vyvinuli velký tlak na soupeře. V 53. minutě peláší Hladík sám na gólmana, obránce sahá za záchranou brzdu a fauluje těsně před vápnem. Rozhodčí Vávra píská faul, k údivu i domácích fandů nechává však svůj karetní arzenál v kapse. V 56. minutě už bylo ale veseleji. Po přímém kopu Blažka a nadzvednutím míče Kaderkou, konečně skórujeme. Prvním jarním střelce je dorážející Khun 2:1. Po hodině hry jsme měli další obrovské šance, konkrétně Kaderka, Blažek a Zelinka, ale ani jeden nebyl úspěšný. K bodu nám tak pomohl paradoxně soupeř, když si gólman společně s obráncem srazili dobře zahraný rohový kop Zelinky sami do své sítě 2:2.

První jarní vystoupení bylo určitě poznamenané necitlivým rozhodnutím rozhodčích. Proti jejich verdiktu se budeme bránit. Nic to však nezměnilo na rozpačitém pocitu. Tak slabý Chvojenec byl určitě k poražení a nemění na tom ani fakt, že z jeho hřiště si vezeme vůbec první historický bod. Solidní premiéru si odbyl Zelinka, uznání si zaslouží i nestárnoucí Hladík. V příštím domácím utkání nás nečeká nikdo jiný, než rival největší. V derby se totiž střetneme s "pardubickou" Rohovládovou Bělou. Zápas se hraje v neděli od 15:00 hodin.