27.4.2013 , 17:0023. kolo Okresní přebor
 Góly:   Blažek B.1   (67´)   Asistence:
ŽK: 0:0   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 53´, 85´, 90+2´ )
Diváků:     Rozhodčí: Hamrník  9  Asist.rozh.: Sponner  8,   Mariánus  8
Trenér: Kučera
Ani v Dašicích se nám pokus atakovat pořadí v první desítce nevyvedl a proháli jsme po smolném závěru 1:3. Zápas s přehledem řídil Hamrník jemuž pomáhali Sponner a Mariánus. Na fotbal se přišlo podívat 50 diváků, z nichž třetina byla reprezentována našimi fanoušky.

I když našemu týmu chyběly opory jarních zápasů - Khun, Čapek a Šimák, začalo utkání mírnou převahou našich hráčů. Nejvíce byl vidět Hačko, v dobrých pozicích se objevoval i Balada. Zároveň jsme však, v nezvykle složené obraně, nechávali otevřená okénka a umožňovali tak prosadit se i soupeři. Jedno takové sólo mohl na konci druhé desetiminutovky proměnit v gól Šmejda. Rejduga ho však včasným vyběhnutím vytlačil do míst, odkud se neskóruje. Co se nepovedlo soupeři, mohlo se ve 25. minutě podařit Hačkovi. Jeho samostatný nájezd ale gólman domácích poprvé vychytal a podruhé akci zastavil rozhodčí Sponner pro offside. Nutno dodat, že oprávněně. Navíc Hačko po dalším ze střetů se soupeřovou obranou musel odstoupit pro zranění. Nahradil ho o "trochu" méně zraněný Kaderka, který byl hned svědkem největší šance domácích, kdy po rohovém kopu dal O. Vajer jen Rejdugovi do ruky. Na druhé straně nedotáhl své sólo do zakončení Šprync a tak poločas skončil 0:0.

Druhé dějství začal lépe soupeř a ukazoval, že nebudeme mít jednoduché odvést si nějaký ten bod z Dašic. To také naplnil v 53. minutě, kdy Malý musel sáhnout na záchranou brzdu v podobě faulu před šestnáctkou. Střeleckou parketu pak dokonale využil druhý z Vajerů pěkným kopem na 1:0. O čtvrt hodiny později, ale došlo k překvapivému vyrovnání. Po faulu na agilního Malého si balon postavil Blažek a kopnul ho přesně tak, jak říkají učebnice fotbalu 1:1. Vyrovnávací gól zcela otevřel hru na obou stranách. Sympatické bylo, že každý chtěl vyhrát. Velkou útočnou potenci ukazovali oba krajní obránci Řehák s Pilcem, kterým výborně sekundoval Maly i oba krajní záložnící Blažek a Šprync. Právě posledně jmenovaný mohl 5 minut před koncem, po "zkráceném" rohu, převážit vítězství na naší stranu. Bomba z voleje ale skončila jen do hradbě těl v šestnáctce. Hned po ní se naplnilo heslo "nedáš dostaneš". Při následném průniku soupeře totiž Rejduga neodhadl svoje možnosti dostat se k balónu dříve a útočník domácách ho přeloboval na 2:1. Rozhodl tak zápas ve prospěch Dašic, které skóre v nastaveném čase ještě okořenily třetím gólem, jež byl mixem štěstí, euforie domácích a naší frustrace.

Zápas opět naznačil, že výkonnost jednotlivých mužstev je velmi vyrovnaná a o výsledku rozhodují zdánlivé maličkosti. Ty bohužel hrají často v náš neprospěch a pokud jim nepůjdeme naproti poctvivým výkonem po celých 90 minut, můžeme mít při konečném účtování velké problémy. V zápase se zcela nedařilo naší středové ose, snad kromě Malého. Třeba už v následujícím utkání, s velkým favoritem z Rohovládové Bělé, může být všechno jinak... Zápas se hraje netradičně ve středu na 1. máje v 17:00 hodin na přelovickém pažitu.