4.5.2013 , 17:0024. kolo Okresní přebor
Přelovice - Mnětice  2:2 (1:1)
 Góly:   Vohralík P.1   (34´)   Asistence:   Hačko1   (34´)
   Hačko1   (62´)     Šprync A.1   (62´)
ŽK: 3:1 (Vohralík P., Blažek B., Zelinka)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 19´, 67´)
Diváků: 80     Rozhodčí: Bém  8  Asist.rozh.: Fojtík  9,   Stratil  8
Trenér: Kučera
V sobotním slunečném odpoledni jsme přivítali na svém hřišti lídra tabulky z Mnětic. Sehráli jsme víc než vyrovnanou partii a rozdělili si body za remízu 2:2. Fotbal sledovalo 80 diváku za bezproblémového rozhodování trojice rozhodčích Bém, Fojtík a Stratil.

Zápas jsme začali lépe my. V 6. minuté se po vysunutí Zelinky řítil na branku Šprync, ale jeho nahrávka do ohně byla hned na jejím začátku uhašena. Na konci první desetiminutovky pálil z 20-ti metrů Pilc jen do rukou gólmana. Stejný hráč měl ale ve svých obraných povinnostech stálé problémy s Moravcem. Ve 13. minutě se po jeho uvolnnění soupeř ještě netrefil, ale o 6 minut později, po podobné situaci už Vácha skóroval 0:1. Naši spíš hrozili po levé straně, kde hrál výborně především Řehák, i když na nezvyklém místě lévého obránce. Nečekaně často jsme i stříleli. Nejpilnější byl Vohralík, Zelinka a Blažek. Měli jsme také spoustu průniků po stranách, především pak Šprync a Malý. Jejich přihrávky však nenacházely ty správné adresáty. Těžili jsme z nich jen řadu rohových kopů. Po jednom z nich, ve 34. minutě, našel Zelinka Hačka, který svoji hlavičku nasměroval na Vohralíka a ten nekompromisně zavěsil 1:1. Mnětičtí měli příležitost vrátit vedení na svou stranu po standardce Závorky, ale jeho střela mířila nad Rejdugovu branku. V závěru poločasu měl vynikající příležitost strhnout vedení na naši stranu Hačko. Jeho volej z vápna, ale gólman chytil. Poločas tak skončil 1:1.

I druhý poločas jsme začali lépe my. Ve 49. minutě prostrčil Špync na Malého a jeho levačku jen s námahou vytlačil Jahelka na roh. V 55. minutě kopeme již několikátý roh. Zelinka tentokrát na dvakrát nachází Čapka, ale jeho volej nemá parametry, jaké autor zamýšlel... V 57. minutě přišly dvě chvíle Rejdugy. Nejdříve nečekaně rychle vybíhá a na hranici šestnáctky bravurně zastavuje útok hostí. O minutu později však podbíhá rohový kop, ale naštěstí ho zastupuje Čapek. Po hodině hry se dvakrát ve slibné pozici v šestnáctce objevil Blažek, ale evidentně mu chyběla pravá noha! V 62. minutě to už ale přišlo. Neskutečně pohyblivý Vohralík se prodral až do vápna, přiťuknul Malému, ten se bál své levačky, a proto posunul na rodilou levačku Špynce. Jeho střela sice neskončila ještě v sítí, ale od brankové konstruce ji tam poslal dobíhající Hačko 2:1. Stejný hráč mohl vedení pojistit, když se dostal za obarnu hostí po dlouhém Rejdugově výkopu, ale hlavou dal jen gólmanovi do ruky. V 67. minutě vyrobil, jinak výborně pískající a nekompromisní Bém, nečekaný verdikt. Střet rameno na rameno Čapka s hostujícím útočníkem posoudil jako faul. Problém byl v tom, že to bylo ve vzdálenosti, kterou střelci mají nejvíce rádi a exdivizní Hanovec toho plně využil střelou přes zeď 2:2. My jsme se snažili opět zvrátit skóre v náš prospěch, ale dvojitá levačka Vohralíka, křižná střela Čapka či další únik Hačka už byly marné.

S vedoucím celkem jsme odehráli solidní střetnutí a při troše štěstí jsme si doma mohli ponechat všechny tři body. Výborně zahrál především Vohralík, jemuž zdatně sekundovali Čapek a Řehák. Stejně tak většina aktérů zahrála nad své poměry. Nemůžeme si nic jiného přát, než aby hráčům seděla forma i na středeční zápas ve Starém Máteřově. Hraje se od 17:00 hodin.