Góly:   Pracz1   (50´)   Asistence:   Šprinc R.1
Diváků: 60     Rozhodčí: Čapek    Asist.rozh.: Štochl M.

46´Pilc 7

Vrba T.7

Šimák R.7
Trenér: Hladík L.
Po napínavém a nakonec bodově neúspěšném derby s lídrem skupiny z Lázní Bohdaneč, jsme na domácím trávníku o dva dny později přivítali tým ze Starých Ždánic. Všichni jsme před utkáním měli v živé paměti taškařici, která se na podzim odehrála na soupeřově hřišti. Logicky jsme z tohoto odvetného utkání chtěli vytěžit tři body a přeskočit v tabulce našeho soupeře.

Od začátku utkání ale měl míč více na svých kopačkách soupeř a my jsme se do hry dostávali pomalu, ale jistě. Nicméně k vážnějšímu ohrožení branky hostů jsme se až na jeden moment prakticky nedostali. Hostující svatyni totiž zaklel v prvním poločase brankář Pleskot. Naštěstí pro nás to samé učinil s naší brankou i R. Šimák. Herně se během první půle jednalo spíše o boj plný nepřesností. Svým výkonem tak dominovali výhradně oba brankáři. Ve 44. min. postupoval sám na hostujícího brankáře Pleskota Kaderka, který ale z hranice pokutového kopu branku přestřelil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Ve druhém poločase jsme výrazně přitlačili na pilu. Ve 49. min. ještě Kaderka svou šanci neproměnil, ale o minutu později se ukázal jako výborný nahrávač. V 50. min. totiž R.Šprinc nacentroval z levé strany právě na Kaderku, který sklepl míč na volného Pracze, který nakonec propasíroval míč do sítě přes brankáře Pleskota - 1:0. Po vstřelené brance jsme hostující mužstvo drželi převážně na jejich polovině hřiště. V 67. min. mohl skóre zvýšit L. Hladík, jeho slabou střelu však obránce odvrátil. V 73. min. jsme se oprávněně strachovali o výsledek. Po střetu s Uhlířem spadl v naší šestnáctce hostující záložník a sudí Čapek proti nám odpískal poněkud přísný pokutový kop. K jeho exekuci se postavil hostující hráč, který ale střelou po zemi minul levou tyč naší branky. Hosté po této situaci herně ožili, ale ve vyrovnaném utkání již vstřelit branku nedokázali. Po vítězství 1:0 tak zůstávají veledůležité tři body doma.

Za herně trpělivý a bojovný výkon si zaslouží pochvalu celé naše mužstvo, které po tomto utkání předskočilo svého soka v tabulce. Absolutorium zaslouží brankář R.Šimák, který během třídenního zápasového maratónu inkasoval pouze dvě branky a vychytal dvě nuly. Klobouk dolů!