12.4.2014 , 16:3021. kolo Okresní přebor
Opatovice - Přelovice  4:1 (3:0)
 Góly:   Šprync A.1   (68´)   Asistence:
ŽK: 1:0   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 10´ , 33´ , 38´ , 57´ )
Diváků: 60     Rozhodčí: Svoboda  8  Asist.rozh.: Rambousek M.  8,   Nováková  8
Malý Mich.5 Hačko7
46´Pracz 6

Blažek B.5 Vohralík P.5 Řehák5 Šprync A.5
80´Bidlo-

Kaderka5 Khun7 Šimák R.5

Zelinka5

Rejduga A.5
Trenér: Kučera
Poslední okresní mače se nám na krásném stadionu v Opatovich dařily, ale sobotní duel si za rámeček dát nemůžeme. Se sousedem v tabulce jsme odešli poraženi 4:1. Druhou nejvyšší porážku našeho týmu v sezóně bezproblémově řídila trojice rozhodčích Svoboda, Rambousek, Nováková a vidělo ji 60 diváků.

Diváci z obou táborů se nestačili divit, kde že je ten soupeř, který postupně vyřídil Libišany, Bohdaneč i Nemošice. Naši totiž začali poločas prachbídně a končili ještě hůř... Už v samotném začátku nám dělal největší problémy Balog. Po jeho akcích se nejdříve zastřelovali Jánoš a Bartoníček. V 10. minutě už se ale střílelo na ostro. Parádní centr z levé strany šli shodně hasit Rejduga a Khun. Prvně jmenovaný po zařvání "mám", ale neměl a domácí Richter tak pohodlně hlavičkou otevřel skóre 1:0. Rejduga si trochu spravil reputaci o 7 minut později, kdy po centru Baloga vyšťouchl míč konečky prstů před hlavou domácího útočníka. Po 25 minutách připomněli svou přítomnost na hřišti konečně i naši hráči svým prvním rohem! Exekutor Blažek si nejdříve svůj první pokus "narazil" s gólmanem Guldou, aby druhý pokus z lepší parkety, poslal do míst bez hráčů našich barev. V 33. minutě vyrobil nervózní R. Šimák (nahradil na postu pravého obránce absentujícího Čapka) trestuhodnou hrubku. O míč ho obral střelec Richter a svůj únik z poloviny hřiště s přehledem zakončil na 2:0. O pět minut později už jsme byli na ručník. Do té doby jasně nejlepší Balog si pohrál s celou obranou, včetně Rejdugy a do prázdné brány pomalým krokem zvýšil na 3:0. Od vraždění neviňátek nás zachránil až poločasový signál z píšťalky bez práce pískajícího Svobody.

Do druhé půlky "bezkrevného" Malého vystřídal Pracz a do našich žil začala přeci jen trochu proudit fotbalová krev. V úvodních osmi minutách upozornil Zelinka hned 2x diváky, že i on je na hřišti! Nejdříve z přímého kopu jen těsně minul branku domácích. Po té z rohového kopu našel na zadní tyči Hačka, ale ten vysoko minul odkrytou část domácí branky. V 57. minutě opět nestačil R. Šimák na Bartoníčka, který parádním centrem našel střelecky disponovaného Richtera, který dovršil svůj hattrick a zvýšil na hrozivých 4:0. V 68. minutě přišla přeci jen slabá náplast na bolavé srdce fanoušků. To se Šprync hezky uvolnil v pravém rohu vápna a svou levačkou obstřelil vše, co mu stálo v cestě 4:1. O 2 minuty později se si mohl z totožného místa vše zopakovat, ale namísto prolustrované střely, volil neefektivní nahrávku. V poslední desetiminutovce odstoupil pro zranění Balog a domácí museli dohrávat v deseti. Ani tento fakt ani příchod Bidla na skóre již nic nezměnil.

Naši prohráli zcela zaslouženě a svým přístupem, především v prvním poločase, zklamali všechny přítomné a pravděpodobně i sami sebe. Jediné pozitivum, které si ze zápasu mohou odnést, je poučení, že bez chuti se fotbal hrát nedá. Když k tomu přičteme 80% nepřesných přihrávek, nelze se pak výsledku divit. Všichni věří, že v domácí tvrzi se podobný výkon nemůže opakovat. Proti nám však bude stát jeden z lídrů jarní sezóny Sokol Újezd. Ten z pěti jarních zápúasů získal 12 bodů! Zápas se hraje v neděli v 17:00 hodin.