16.8.2014 , 17:002. kolo Okresní přebor
Roveň - Přelovice  3:1 (1:0)
 Góly:   Vohralík P.1   (68´)   Asistence:   Kaderka1
ŽK: 2:3 (Šprync A., Malý Mich., Bidlo)   ČK: 0:1 (58´Šprync A.)    (Branky soupeře: 18´ , 72´ , 90´ )
Diváků: 110     Rozhodčí: Rambousek
Trenér: Kučera
Do nové sezóny okresního přeboru jsme v 1.kole nastoupili na hřišti Rovně. Oproti Minulé sezóně jsme nastoupili bez několika hráčů, kteří budou našemu mužstvu do budoucna chybět. Přišli jsme o gólmana Rejdugu, kanonýra Hačka a stopera Zelinku. Jelikož se nám v přípravě proti Bílému Podolí zranil zkoušený brankář Štěpánek z Křičeně, musel mezi tři tyče v tomto utkání R. Šimák.

Začátek utkání se odehrával v duchu úvodu sezóny, kdy se oba týmy rozehrávaly a srovnávaly se změnami v kádru, ke kterým došlo na obou stranách během letní přestávky. V 9. min. měli domácí šanci na otevření skóre. Gólman R. Šimák však nepovedenou střelu domácího útočníka ukryl do svých rukavic. V 19. min. již byli domácí přesnější. Sudí Rambousek ponechal domácímu týmu výhodu, na hranici ofsajdu se poté míče chopil kanonýr Absolon a s přispěním levé tyče naší branky po přízemní střele otevřel skóre zápasu - 1:0. Ve 25. min. se do šance prodíral Vohralík, ale k míči se již těsně před domácím brankářem Balášem nedostal. To bylo za první poločas z obou stran vše.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivně. Ve 49. min. našel Bidlo přihrávkou A. Šprynce, který nádhernou ranou trefil pouze pravou tyč domácí branky. V 50. min. netrefil odkrytou branku domácích R. Šprinc. V 52. min. posadil míč A. Šprync krásným centrem na hlavu Vohralíka, který ale hlavičkoval z malého vápna nad. O tři minuty později postupoval Malý sám na gólmana Baláše, který ale jeho průnik včasným vyběhnutím zneškodnil. V 59. min. udělil sudí Rambousek A. Špryncovi nesmyslně druhou ŽK a poslal jej pod sprchy. I přes tento velmi sporný moment jsme se semkli a podařilo se nám vyrovnat. V 68. min. zahrával z levé strany trestný kop Kaderka, míč před brankou domácích propadl až k Vohralíkovi, který srovnal na 1:1. V 72. min. pomezní sudí, který mával poprvé v životě, pustil dvoumetrový ofsajd, čehož využil domácí Madák a hravě si poradil s R. Šimákem - 2:1. Nešťastný stoper Bidlo sice směrem k sudím nadával do bandy podvodníků, ale nebylo mu to nic platné. Branka byla uznána. I po druhé inkasované brance jsme se snažili hrát, ale slovo si bral často hlavně sudí Rambousek, který kouskoval hru a často uděloval žluté karty nejen za tvrdší fauly. V 87. min. dali domácí takřka stejný gól jako v 72. min. Tentokrát ale sudí odpískal ofsajd, u když jej pomezní neodmával. V 90. min. vzaly veškeré naše snahy na vyrovnání za své, když Bidlo doslova nalil míč domácímu Absolonovi, který zpečetil stav utkání na 3:1.

Vyrovnané utkání rozhodly nejen časté nepřesnosti v naší hře, ale také chaotické rozhodování sudího Rambouska, který vyloučením A. Šprynce zásadně ovlivnil zápas. Našemu mužstvu nelze v prvním utkání sezóny upřít snahu, nicméně všechny body má zaslouženě Roveň.