Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Rozpisy zápasů Klubové
středa - 17:00
pátek - 17:00

23.8.2014 , 17:003. kolo Okresní přebor
Přelovice - Valy  1:3 (1:0)
 Góly:   Vohralík P.1   (27´)   Asistence:   Blažek B.1
ŽK: 2:3 (Šimák O., Blažek B.)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 52´ , 63´ , 83´ )
Diváků: 120     Rozhodčí: Derner  5  Asist.rozh.: Jakoubek  5,   Halas  7
Trenér: Kučera, Novák M.
Ani domácí prostředí nepomohlo k zisku prvních bodů. V derby s celkem Valů naši fotbalisté prohráli 1:3 a zopakovali tak stejný výsledek jako v úvodním utkání v Rovni. Zápas, za zvýšených finančních odměn rozhodčím (při zachování stejné kvality jejich výkonu), řídila trojice Derner, Jakoubek a navrátivší Halas. Na domácí premiéru se přišlo podívat 120 diváků.

Naši nastoupili ve slepené sestavě, kdy z různých důvodů nebyli k dispozici Čapek, Šprync, Kaderka, Šprinc, ale ani M. Hladík, Mádr, Pracz a Kučera, a také trenér Kučera. Při úzkém kádru tak neměl náhradní stratég M. Novák složitou úlohu jak postavit sestavu, ale spíše kde sehnat 11 lidí. Podařilo se, i když na toho jedenáctého jsme čekali ještě 10 minut po zahájení zápasu... Přesto to na průběhu prvního poločasu nebylo znát. Hned v úvodu mohl rozjásat domácí "fans" L. Hladík, ale svoje sólo zakončil jen do připravených rukavic gólmana Šutovce. O chvíli později se po centru Blažka ocitl za obranou Vohralík, ale hlavou zakončil stejně jako v předchozí situaci L. Hladík. V 15. minutě se dostal do průniku z levé strany navrátilec Rejmont (v okresním přeboru nastoupil po 14 letech!), ale na jeho centr z našich nikdo nedosáhl. Valy po vysokém vítězství v úvodním kole (7:3 s Holicemi) začaly hodně profesorsky a o vzruch se snažil pouze "emigrant" Hačko. S jeho průniky si však strážící Khun a chytající R. Šimák poradili. Ve 27. minutě tak naše aktivita slavila úspěch. Levačka B. Blažka podruhé neomylně našla Vohralíka a ten se tentokrát nemýlil a svou hlavičku umístil přesně k tyči 1:0. Povzbuzený tým pokračoval ve vytváření šancí. Ve 32. minutě vyslal pěknou střelu M. Malý a Šutovec jen s námahou vytěsnil na roh. O 3 minuty později se v závaru nepodařilo propasírovat míč do branky Rejmontovi ani L. Hladíkovi ani do nebes mířícímu Mrštíkovi. I proto skončil poločas jen 1:0.

Trenér Valů K. Záruba asi musel o přestávce řádně zvýšit hlas, protože soupeř začal hrát jiný fotbal a tím přebral i iniciativu. O obrat se pak postaral nejmladší a nejlepší hráč na place - rychlonohý Klas. V 52. minutě se po standardce dostal k míči na hranici naší šestnáctky a pohotovou střelou k tyči vyrovnal na 1:1. Po hodině a 3 minutách hry stejný hráč předvedl nejhezčí moment zápasu. Ve vlastním pokutové území zachytil naši útočnou akci a pak rychlým sólem přes celé hřiště a výtečným přehozením Šimáka zvýšil na 2:1. Ve snaze o vyrovnání naši vysunuli dopředu Khuna. Tento krok spustil řadu šancí před oběma brankami. Soupeř byl v této disciplíně efektivnější a v 83. minutě Vohradníkem zvýšil na konečných 3:1. V samotném závěru mohl po akci Rejmonta alespoň korigovat L. Hladík, ale míč neusměrnil správně.

Našim se nedá upřít snaha a bojovnost, ta však na soupeřovu fotbalovou kvalitu nestačila. Kdo ví, jak by však dopadl zápas při naší plné sestavě? Právě absence hráčů základní sestavy může být letos potencionálním nebezpečím udržení se v bezpečných vodách tabulky. Bude na každém jednotlivci, trenérovi a vedoucím mužstva, jak se s touto situací vypořádá. Sezóna teprve začala a je relativně dost času vyjasnit si zodpovědnosti vúči týmu. Čas se však ukrajuje rychle a příští sobotu v 17:00 hodin hrajeme již třetí zápas, tentokrát v Dřítči.