22.3.2015 , 15:0014. kolo Okresní přebor
ŽK: 1:1 (Šimák R.)   ČK: 0:0    (Branka soupeře: 72´)
Diváků: 80     Rozhodčí: Klíma  7  Asist.rozh.: Seibert  7,   Říha F.  7

Šimák R. 6 Khun7 Černík O.6

Bidlo6

Jeník7
Trenér: Kučera
Prvním jarním dnem se otevřela i jarní fotbalová sezóna. Náš tým zajížděl k soupeři zvučného jména Sparta, nikoli do Prahy ale "jen" do Dašic. Vyrovnaný zápas, který bez velkých problémů řídil Klíma, Seibert, Říha a na který se přišlo podívat 80 diváků (z toho skoro polovina z našeho tábora) pro nás skončil nešťastnou prohrou 1:0.

Obávaný mač se pro nás nevyvíjel špatně. Hra byla vyrovnaná, s řadou vyložených šancí na obou stranách. Tu první si ve 14. minutě vytvořili domácí, kdy po našem nepovedeném ofsajd systému postupoval O. Vajer sám na Jeníka, ale ten bravurně vyrazil na roh. O deset minut později přišla naše reakce, ale centr Řeháka nezacílil L. Hladík tím správným směrem. Ve 28. minutě ho napodobil v dobré pozici Khun, ale efekt byl stejný. Ve 35. minutě se na druhé straně opět blýskl Jeník, kdy perfektně vychytal Šmejdu a dal jasně najevo, že je na jaro výborně připraven. V závěru poločasu se nám podařilo domácího gólmana překonat z úhlu Špryncem, ale z prázdné branky odkopl jeden z pěti Vajerů na stadionu (z toho třech na hřišti). Poločas tak skončil 0:0.

I druhá půle byla velmi vyrovnaná a pokračovalo i střídání šancí před oběma brankami. V 54. minutě zahrával Blažek další ze svých excelentních rohů. Na míč si výborně naskočil Khun a jeho hlavičku reflexivně vyráží Černohubý na břevno své svatyně. O 3 minuty později se opět po rohu, tentokrát R. Simáka, dostává k míči Pracz, ale míjí odkrytou branku soupeře. V 72. minutě, po překvapivém střídání jediného exekutora standardních situací Blažka, se nám ve vápně nepodařilo uhlídat Poláka a ten křížnou střelou překonal Jeníka 1:0. I přes střídání dalšího rychlíka v našem dresu Šprynce, si naši dokázali vytvořit závěrečné nebezpečné situace, ale jak Vohralíkovu bombu do vinglu, tak Hladíkovu dorážku obětavá obrana domácích do branky nepustila.

Naši by si za průběh zápasu bod zasloužili, ale ve fotbale rozhodují maličkosti a ty byly v rukou domácích. Absolutorium zaslouží gólman Jeník a obránce Khun. Neztratily se ani "posily z béčka" Černík a čerstvý "padesátník" L. Hladík (ještě jednou gratulujeme a přejeme, aby ještě dlouho rozdával fotbalovou radost). Uvidíme, jaký výkon budou schopni naši vyprodukovat, aby přinesl tolik potřebné body s Rovní. Zápas se hraje na našem hřišti v neděli v 15:00 hodin.