17.5.2015 , 17:0022. kolo Okresní přebor
 Góly:   Blažek B.1   (86´pen.)   Asistence:
ŽK: 0:0   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 16´ , 46´ )
Diváků: 80     Rozhodčí: Oulický  9  Asist.rozh.: Seibert  9,   Řehák  7
Trenér: Kučera
Domácí zápas o přežití s rezervou Srchu, zvládl lépe soupeř a po taktické bitvě zvítězil 1:2. Zápas dobře řídila trojice rozhodčích Oulický, Seibert, Řehák a vidělo ho 80 diváků.

Soupeř v přípravě nic nepodcenil a nastoupil s pěti posilami z A-týmu! Na hřišti to však v prvním poločase znát nebylo. Naopak, naši začali svižně a brzo si vypracovali i první střelecké příležitosti. Tu největší měl hned v 5. minutě navrátilec do sestavy Čapek. Nikým neatakováný však nenamířil svou hlavičku přesně. Během první čtvrt hodiny jsme se tlačili do zakončení, ale byla z toho jen série šesti rohových kopů... V 16. minutě se po nenápadné akci soupeře dostal balon ke Kusému. Ten, ač otočen zády k bráně, se dokázal na šestnáctce uvolnit a střelou po zemi překvapil Šimáka 0:1. Naši dál dobývali branku Srchu, ale měnil se jen počet rohových kopů, nikoli skóre. Z nich jsme však kromě zblokované střely Šprynce nevyprodukovali žádný efekt. Nadějně vypadala situace z 35. minuty, kdy další překvapení v naší sestavě Doležal, tlačil zleva přihrávku za beky na Vohralíka, ale na poslední chvíli ji vypíchl obránce hostí. Poločas tak skončil 0:1.

Do druhého poločasu vybíhaly totožné sestavy, ale s jiným scénářem. Soupeři se totiž hned ve 46. minutě podařilo skvěle uvolnit Maivalda a ten chytrým lobem přehodil našeho gólmana podruhé 0:2. Pak Srch uplatnil svoji fotbalovou vyzrálost a taktickou hrou nepouštěl naše hráče do žádných gólových příležitostí ani do potřebného tlaku. Ten přišel až v poslední desetiminutovce, kdy se na hrotu našeho útoku objevil Khun. Právě on se po centru Vohralíka dostal do zakončení a parádně hlavičkoval. Dvojnásobná škoda, že balon trefil jen tyč soupeřovy branky. O dvě minuty později jsme totiž zahrávali penaltu, kterou odpískal rozhodčí Oulicjký za ruku Biška, a Blažek ji s jistou proměnil. Výsledek mohl být tedy lepší než konečných 1:2.

Našim nepomohla ani vlna navrátilců do sestavy. Poctivý výkon všech našich hráčů na posíleného soupeře nestačil. Selhala především koncovka a větší aktivita v útočné šestnáctce. Výborným pohybem, vedle obvyklého Vohralíka, se prezentovali ale i další posily v sestavě Šprinc a Balada. Jestli naši borci vydrží v podobném přístupu, nemusíme za okresním přeborem ještě dělat kříž. Příští zápas bude ale těžký. Zajíždíme totiž ke druhému celku tabulky do Horních Ředic. Zápas se hraje v neděli v 17:00 hodin.