Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Mladší přípravka Rozpisy zápasů Klubové

21.8.2016 , 17:002. kolo Okresní přebor
Přelovice - Chvojenec  2:1 (0:1)
 Góly:   Řehák1   (67´)   Asistence:   Blažek B.2
   Jelínek M.1   (70´)
ŽK: 0:0   ČK: 0:0    (Branka soupeře: 27´)
Diváků: 100     Rozhodčí: Čermáík    Asist.rozh.: Ledajaks  ,   Balog
Šprync A.6 Hladík L.6

Blažek B.7 Řehák7 Vohralík P.6 Jelínek M.7
80´Pracz-   78´Šprinc R.-

Jelínek R.6 Malý Mich.7 Šimák R.6
85´Uhlíř -

Bidlo6

Poříz7
Trenér: Kučera
Nová sezóna "okresní ligy" je tu a Přelovice jsou u toho! První duel nováčků OP vyzněl pro naše barvy a s Chvojencem jsme vybojovali první důležité vítězství. Zápas dokonale rozhodovala trojice Čermák, Ledajaks, Balog a viděla ho stovka diváků.

Zápas začal opatrně a do šancí se oba týmy moc nehrnuly. Náš tým byl ale přeci jen o trochu aktivnější. V 9. minutě se pěkně uvolnil na pravé straně Vohralīk a po jeho centru si první střelecký pokus zapsal navrátilec Šprync. Jeho hlavička šla bohužel jen do gólmana. Stejně se zadařilo o 5 minut později Šimákovi ze standardky. V 16. minutě, po spolupráci Malého a Blažka hlavičkoval Hladík nad. V 25. minutě se do první vážné šance dostal i soupeř, ale Poříz na zemi zachránil. O dvě minuty už ale bylo hůř. Relativně jednoduchý balon v našem vápně se smolně odrazil k útočníkovi soupeře D. Nechvílemu, který neváhal a z první ho s pomocí teče obránce uklidil k tyči naší branky 0:1. Do pěti minut mohlo být vyrovnáno, ale hlavičku Vohralíka po parádím centru Blažka vyškrábl hostující gólman na roh.

Jestli první půle naznačovala naší převahu, tak druhá to jen potvrdila. V 52. minutě se krásně uvolnil Vohralík za hranicí šestnáctky a ještě krásněji vystřelil, ale jeho bomba trefila jen spojnici soupeřovy branky. Vzápětí přišla jako blesk z čistého nebe střela soupeře a Poříz rybičkou zázračně vyrazil, stejně jako další střelu po náhodné šanci soupeře v 61. minutě. Následoval technický pokus aktivního Vohralíka, který skončil nad. Pak ale přišla naše efektivní pětiminutovka, kdy jsme zahrávali sérii rohových kopů a Blažek je umí parádně. Nejdříve ostrým rohem na bližší tyč našel Řeháka a ten vyrovnal hlavou pod víko na 1:1. O pět minut později stejný nahrávač, tentokrát rohem na zadní tyč vybídl osamoceného M. Jelínka k další hlavičce a rázem jsme vedli 2:1. V těchto chvílích byl soupeř v krizi a k jeho doražení chyběly L. Hladíkovi centimetry, kdy po krásné akci Řeháka a Blažka zakončoval na dlouhou nohu. Pak se soupeř oklepal a dvakrát ohrozil naší branku. V 79. minutě zblokoval jeho střelu Šimák a v 86. minutě výtečně vytáhl Poříz. Ani nám už míč v poslední minutě po standardce Šimáka a následné dorážce Hladíka do branky nespadl.

O klíčové body pro sebedůvěru se postaral celý tým. Výborně zahrála obrana včele se skvělým Pořízem, motorem byla celá záloha v níž se jak zamlada uvedl navrátilec Blažek. Když se nám bude dařit i v útoku a zůstane bojovnost a touha po vítězství máme šanci i do dalších zápasů. A budeme ji potřebovat už při nastávajících mačích "el clasico" s Přeloučí a následně s Bohdančí. Nedělní zápas začíná v Přelouči v 17:00 hodin.