23.10.2016 , 15:3011. kolo Okresní přebor
 Góly:   Blažek B.2   (55´,65´)   Asistence:   Blažek B.1   (15´)
      Hladík L.1   (71´)
ŽK: 1:0 (Kučera J.)   ČK: 0:0    (Branka soupeře: 86´)
Diváků: 70     Rozhodčí: Syrůček  8  Asist.rozh.: Klíma  9,   Olajos  8
Šprync A.7 Malý Mich.7
71´Kučera J.  7 69´Hladík L. 7

Blažek B.8 Řehák8 Novotný7 Vohralík P.7
76´Šimák O.7 51´Khun7

Šprinc R.7 Pracz7 Šimák R.7

Bidlo7

Poříz7
Trenér: Kučera
Můj dům, můj hrad. Tímto příslovím se již popáté v podzimní sezóně mohou pochlubit naši fotbalisté. Tentokrát nedali k bodům "čuchnout" Spartě a smetli ji z krásného pažitu rozdílem tří gólů. Duel se zdatným soupeřem z Dašic dobře řídil rozhodčí Syrůček a v chladném počasí ho sledovalo 70 diváků.

První slibnou akci založil Poříz dlouhým výhozem na Blažka, ten předložil Řehákovi, ale jeho střelu stačil soupeř zblokovat na roh. Po jeho zahrání se ze skrumáže míč dostával za brankovou čáru, ale ještě před ní ho stačil obránce odehrát do bezpečí. Ve 14. minutě agilní Blažek poslal míč za obranu, kde Malý s Vohralíkem dokonale přelstili ofsajdovou past soupeře a druhý jmenovaný podél brankáře vsítil úvodní gól 1:0. Soupeř zahrozil na konci dvacetiminutovky, kdy se na vápně uvolnil O. Vajer, ale jeho bodýlko šlo naštěstí nad branku. Stejný hráč o minutu později nebezpečně hlavičkoval a Poříz se musel hodně natáhnout, aby míč vytlačil alespoň na břevno. Na sklonku půl hodiny zápasu se činili střelci. S jedovkou Englicha měl Poříz plné ruce práce, než ji na podruhé zkrotil. Pumelice J. Vajera šla naštěstí nad, stejně jako na druhé straně střela Malého. Skóre mohl změnit ještě v závěru poločasu Šprync, ale své sólo zakončil jen střelou vedle.

Jestli první půlka byla hodně vyrovnaná, tak ta druhá už vyzněla jasně pro nás, zejména pak střelecky. Nejdříve prosvištěly na obou stranách nebezpečné centry vápnem, ale své adresáty nenašly. V 53. minutě vystrašila Poříze sražená střela nejlepšího hráče na place, teprve šestnáctiletého talenta Šibala. O minutu později jsme se však radovali opět my. Malý si doběhl pro balon z přetaženého centru a přesně ho vrátil zpět na Blažka. Ten si míč pravou zpracoval a levou dal nekompromisně pod víko 2:0. V 64. minutě vysunul Malý do brejku Šprynce, ten ideálně předložil navrátilci z Uralu Khunovi, ale jeho dva střelecké pokusy ztroskotaly na gólmanovi. Za 4 minuty bylo vše zapomenuto. Tentokrát hbitý Šprync po kličce na gólmana vybral za adresáta skvěle hrajícího Blažka a ten málem roztrhl síť 3:0. V 71. minutě vybídl Khun kolmičkou Hladíka, ten ideálně našel 50 metrů sprintujícího "kanonýra" Novotného a bylo to 4:0. Střelec gólu mohl přidat i další zářez, ale úspěchu zabránil na brankové čáře obránce hostí. Radost z nuly narozeninového oslavence Poříze (blahopřejeme k jubileu), trochu pokazila standardka hostí vedoucí ke korekci výsledku na 4:1.

Přelovická mašina se díky střelecké potenci a k překvapení všech "odborníků", osamostatnila na druhé příčce tabulky. Ale ti nejtěžší soupeři teprve čekají... Nejbližším je nepříjemný tým z Ostřešan. Zápas na tamní půdě se hraje v neděli již od 14:30 hodin.