Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Mladší přípravka Rozpisy zápasů Klubové

Trenér: Biben
Naši vstoupili do nové sezóny OP vítězně! Úspěšnou premiéru v dospělém fotbalu si v Sezemicích odbyl nejen trenér Biben, ale i čtyři "dorostenci". Spolu se zkušenými plejery pak vyválčili velmi důležité body se soupeřem se zkušenostmi z krajských soutěží. O sezemickém posvícení se na zápas přišla podívat rekordní návštěva, více jak 200 diváků!

Soupeř se do nás pustil pěkně od podlahy. Hned v úvodních vteřinách si klíčový zákrok připsal debutant v naší brance Šmarda. Pro jeho sebevědomí, již tak silně podporované řadou místních příznivců, to byl důležitý moment. Ve 2. minutě šla jedovka soupeře jen těsně nad naši branku, O pět minut později byla střela Kříže ještě přesnější a Šmardu zachránila dobře postavená tyč. Náročnou čtvrthodinku jsme přečkali i po rohovém kopu, kdy naši hráči několikrát obětavě zblokovali střely soupeře. Až po té jsme se dostali k ohrožení domácí branky my. Konkrétně to bez velké přípravy zkoušel další debutant v naši sestavě Dušek. Ve 20. minutě jsme po oku lahodící akci udeřili naplno. Blažek z levé strany přenesl míč až na opačnou stranu, kde našel volného Šprynce. Ten si pohrál se třmi protihráči, aby následně poslal zpětný míč do malého vápna. Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Blažek a z otočky otevřel skóre 0:1. O tři minuty poději si Šprync zopakoval svůj úspěšný průnik. Tentokrát volil z dobré pozice přímé zakončení, ale střela doprostřed branky gólmana domácích nepřekvapila. Po té se hned třikrát vyznamenal Šmarda, kdy šel odvážně pod nohy domácích útočníků. V závěru poločasu si mohl udělat první zářez i další novic Staněk, ale nadýchaného centru Hajna se patrně zalekl...

I ve druhém poločase se po několika vteřinách blýskl Šmarda dalším úspěšným zákrokem. Vzápětí se o lob přes gólmana neúspěšně pokoušel Dušek. V 55. minutě ukázkově vysunul Novotný ke zteči Řeháka, ale ten nejvhodnější okamžik pro střelbu prováhal. Po hodině hry vyslal soupeř na naší branku dva projektily. Knaute pálil ale jen do těl v naší obraně a Brychtův pokus Šmarda kryl. Domácí si dál udržovali platonickou převahu a do šancí se dostávali sporadicky a navíc je Šmarda kontroloval. Výjimkou byla krátká malá domů z hlavičky Hajna, kterou v poslední chvíli uhasil O. Šimák. O remízový rezultát se tak mohl postarat sám rozhodčí Málek. Ten v nastavení udělal málo vídaný krok, kdy odpískal nepřímý kop za držení míče Šmardou delší jak 6 vteřin. Soupeř nabídnutou příležitost z 12 metrů nezvládl a náš tým tak mohl slavit vítěznou premiéru.

Naši se po vlažném začátku semkli v jednoho muže a fotbalovějšímu soupeři prakticky nic nedovolili. Dorostenci určitě prokázali oprávněnost své nominace, zejména se zaskvěl gólman Šmarda a záložník Dušek, který si rázně řekl o stabilní místo v sestavě. Zkušení hráči naplnili očekávání. Příjemně překvapil nasazením Šprync v roli útočné jedničky a opora zadních řad Malý, který navázal na stoupající formu z přípravy. Dobrý start by bylo potřeba potvrdit i v dalším venkovním zápase. Naším protivníkem bude zázrak posledních let Libišany, s mnoha zkušenostmi z krajských soutěží. Zápas se hraje v sobotu od 17:00 hodin.