30.9.2007 , 16:309. kolo III. třída - Přeloučsko
 Góly:   Novák J.3      Asistence:   Hladík L.2
      Vrba T.1
ŽK: 1:0 (Pracz)   ČK: 0:0
Diváků: 90     Rozhodčí: Budínský  9  Asist.rozh.: Paclík  9,   Štěpánek  8
Trenér: Kvapil
Krásné počasí a zelený pažit doslova vybízely k fotbalovému klání. Když se k tomu přidala i hezká divácká kulisa mohlo se začít derby mezi naším týmem a soupeřem z nedalekých Dolan - toho času posledním celkem tabulky. V naší sestavě se vedle dlouhodobě absentujících Rejdugovi, Pavlu Dlaskovi a M. Hladíkovi přidal Balada a Rejmont. Naopak po dovolené mohl nastoupit Šprinc. Pomohl i Petr Dlask a hlavně se podařilo sehnat náhradního gólmana Lukáše Havelku z Rohovládové Bělé.

A naši začali jako z praku. Na ex-hokejistu E. Musila se hnal jeden útok za druhým. Málo vídaná kombinace našich fotbalistů dělala ze soupeře doslova statisty. Výborné příležitosti ke skórování však postupně spalovali Pracz, Hladík, Šprinc, Vrba, Tamchyna a Bartoš. Ještě že máme J. Nováka. Jednoduché zakončení slavilo úspěch při prvním gólu, u druhého gólu si střelec vypomohl asistencí soupeřova hráče. Dvoubrankové vedení však bylo jen slabou náplastí na řadu promarněných šancí.

Druhý poločas začal pro nás výborně. Hned na jeho začátku střelecky disponovaný Novák završil svůj hattrick. Pak se ale dosud odevzdaný soupeř začal probouzet a zlobit. Je potřeba dodat, že jsme mu hodně začali pomáhat nejen naším uspokojením, ale i chybami. Osudové dvě pak vyrobil stoper Hrabě. I když se při první z nich zaskvěl zákrokem z kategorie snů gólman Havelka, dvěma trefám nezabránil. Blížící se drama odvrátil kapitán Hladík a nezměnil na tom ani fakt, že soupeř stačil ještě v poslední minutě korigovat výsledek na konečných 4:3. Výborně řídil rozhodčí Budinský, kterému stejně dobře asistovali Paclík a Štěpánek.

Naše fotbalisty stále trápí jednoduché zakončení. Když se k tomu přidá ještě nějaká individuální chyba a nedostatek fyzičky, může být na malér zaděláno. Pochvala patří všem za první poločas. Individuálně vynikli debutující Havelka a střelec Novák. Příští týden, již v sobotu v 16:00, zajíždíme na hřiště největšího aspiranta na postup - týmu Choltic. [mk]