Diváků: 70     Rozhodčí: Polák  6  Asist.rozh.: Paclík  8

Hrabě3
85´Novák J. -

Rejduga A.5
Trenér: Kvapil
Vykročení do jarní části soutěže se našim fotbalistům opravdu podařil a čekalo se, že tento výborný začátek potvrdí i na půdě rezervy Valů. Přání, že se to povede, bylo ještě umocněno informací, že ve stejný den i čas hraje A-mužstvo Valů v Litomyšli. Všechny prognózy však vzaly za své a my jsme zažili, za velké pozornosti našich fanoušků, hořké zklamání.

Do zápasu jsme přesto vstoupili aktivně. Ve 4. min. L.Hladík nevyužil po střele Balady zaváhání domácího gólmana a zblízka přestřelil. Stejný hráč se o 10 minut později dostal do druhé šance. Po rohovém kopu dorážel míč odražený od tyče, ale ani tentokrát brankáře nepřekonal. Vzápětí na druhé straně Rejduga zneškodnil šanci domácích, do které se soupeř dostal po neodpískaném ofsajdu. Slibnou příležitost nevyužil ve 25. min. ani M. Hladík. Po ideálním centru Nykodýma branku netrefil. Nahrávající hráč se v závěru první půle přeměnil do role střelce, ale jeho dělový volej trefil pouze padajícího gólmana.

Také druhý poločas se odehrával převážně na polovině soupeře. Brzy po jeho začátku jsme nevyužili asi největší gólovku. Po jedné z mnoha standardek Vohralík hlavou posunul míč na Pracze, avšak ani on z "tutové" pozice branku netrefil. Gól jsme však viděli na druhé straně. V 65.min. Hrabě, po málo pochopitelném převzetí míče, doslova vybídl soupeře do brejku a Rejduga byl bezmocný. O několik minut později měl příležitost ke skórování Nykodým a zvláště pak Šprinc, který po rohu Nykodýma hlavičkou orazítkoval břevno. Za neproměněné šance přišel trest. V 75. min. ztratil míč Pracz a po jeho zbytečném faulu nařídil často nepřesný sudí Polák penaltu. Tu však Rejduga bravurně kryl. Naše fotbalisty však ani tento zákrok nenabudil a z následného rohu, nikým nekrytý hráč domácích zvýšil na 2:0. V závěru měl ještě šanci Nykodým, ale gólově se prosadili v poslední minutě opět domácí. Dokonale tak zchladili naše naděje, se kterými jsme do Valů přijeli.

Naše postupové karty, které jsme před zápasem drželi pevně ve svých rukou nám tak trochu vypadly. Nicméně není důvod věšet hlavy. Rozhodující mače teprve čekají a asi žádný z manšaftů neprojde soutěží bez ztráty "květinky". I když kdo ví... Zvláště pak po dosavadních výsledcích Zdechovic - našeho nedělního soupeře. Podpoříme naše mužstvo? Určitě! Přeci na něj nezanevřeme po jednom klopýtnutí. Pevně věříme, že si z něho všichni aktéři vezmou ponaučení, protože o postup se bojuje ještě o trochu jinak. Jeden z rozhodujících duelů začíná na našem pažitu v 17:00 hodin.