26.4.2009 , 17:0018. kolo III. třída - Přeloučsko
 Góly:   Hladík L.1      Asistence:   Nykodým2
   Kaderka1
ŽK: 1:1 (Šprinc R.)   ČK: 0:0
Diváků: 40     Rozhodčí: Strnad D.  8  Asist.rozh.: Paclík  8
Trenér: Kvapil
Silný vítr, tvrdý a nerovný terén a slabá návštěva mnoho fotbalového neslibovaly. Když k tomu přičteme nepříliš pohledný fotbal obou aktérů, máme dokonalý obrázek, jak to asi v neděli na Lánech vypadalo. Jakoby to nebyl ani duel soupeřů, kteří byli experty pasovány do rolí aspirantů na postup.

První poločas jsme hráli s větrem v zádech, ale těžko říct, zda to byla výhoda či nevýhoda. Totálně se nám totiž nedařila kombinace. I sebe menší vzdálenost dvou našich hráčů nebyla zárukou přesné nahrávky. O větší vzdálenosti ani nemluvě. Přesto jsme šli do vedení jako první my. V 15. min., po rohovém kopu Nykodýma, usměrnil míč na přední tyči stojící L.Hladík do branky domácího gólmana. Ani hráčům Lánů se mnoho nedařilo. Přeci jen jejich kombinace byla přesnější a častěji se dostávali k naší brance. Ve 25. min. jednu z akcí využili k vyrovnání. Podepsala se na tom celá naše obrana. Nejdříve neuspěli oba krajní beci a po centru před branku i oba stopeři. Domácí útočník tak neměl žádnou velkou práci hlavičkovat míč do sítě. Silný vítr se nabízel využít pro střely z dálky, ale této možnosti jsme prakticky nevyužili. Jedinou střelu z dálky vyslal ve 30.min. Vrba. Mnohem nebezpečnější pak byla o pět minut později situace po výkopu Rejdugy, To domácí hráč hlavičkou míč prodloužil směrem ke své brance a brankář s velkou námahou zachraňoval alespoň na roh. Celkově první poločas vyzněl z naší strany vlažně s mnoha nepřesnými přihrávkami.
Ve druhém poločase už naše hra vypadala o trochu lépe. I když jsme hráli proti sílícímu větru, vypracovali jsme si slibné šance. V 55. min. po přihrávce Kaderky střílel vedle Nykodým. Stejný hráč měl v 66. min. další šanci po přihrávce Balady, byl z toho pouze roh. Po něm jsme se opět dostali do vedení. Nykodýmův přetažený centr si zpracoval Kaderka a dal náš druhý gól. Také další naše akce vypadaly slibně, ale nebyly dotaženy do kýženého efektu. Soupeř se k zakončení dostával hlavně po centrech a hlavičkách, některé jen těsně minuly branku, další zneškodnil Rejduga. Příznivý výsledek se nám nakonec nepodařilo udržet, v 90. min. jsme s přispěním silného větru inkasovali vyrovnávací branku přímo z rohu, aniž by míč ho kdokoli tečoval.

Našim se tak vidina druhého místa vzdaluje čím dal více. A upřímně řečeno, po výkonu z prvního poločasu, se vzdaluje právem. Úvod zápasu se nejvíce vydařil Vrbovi, ve druhém poločase se přidali někteří další hráči, ale na úspěchu se to nepodepsalo. Příští zápas ukáže, jak si naši hráči poradí s týmem z opačného konce tabulky - s můžstvem Starých Ždánic. Zápas se hraje na domácím hřišti v 17:00 hodin.