30.5.2009 , 17:0023. kolo III. třída - Přeloučsko
 Góly:   Kaderka1      Asistence:
ŽK: 1:2 (Pracz, Hrabě)   ČK: 0:0
Diváků: 20     Rozhodčí: Kučera  7  Asist.rozh.: Vrba  7
Trenér: Kvapil
Naši hráči se v předposledním venkovním vystoupení představili na nejhezčím pažitu III. třídy, který obývá tým Koles. Očekávaný boj o druhou příčku nepřivábil do ochozů očekávanou diváckou kulisu. Domácích se na blízké "dostihové" tribuně krčilo jen pět a tak naši fanoušci v dvacetihlavém počtu měli jasnou převahu. To už ale neplatilo v dění na hřišti, kde jsme hráli po celý zápas druhé housle. Hlavní příčinou byla absence řady klíčových hráčů. Chyběli Bartoš, Vrba, Nykodým, Němý, Šprinc a z poloviny i oba Hladíci. Mladší odehrál pouze poločas, zraněný kapitán pak se sebezapřením "odchodil" celý zápas. Není divu, že z této hráčské krize nemohli pomoci ani narychlo povolaní "mladí vysloužilci", Honza Rejmont a David Pavelka ani solidně pískající rozhodčí Kučera.

Od začátku měli domácí převahu, přesto jsme do vedení šli my. Na hranici velkého vápna byl v 15. min. faulován J.Novák a z trestného kopu se trefil Kaderka. Soupeř si poté vypracoval velké množství rohových kopů a po jednom z nich v 25. min. vyrovnal. Chvíli na to jsme inkasovali podruhé. Šanci na srovnání skóre měl po rohovém kopu J.Novák, jeho hlavička ale minula branku. Přesně zakončit se ze slibné pozice nepovedlo ani Rejmontovi a Vohralíkovi. V závěru první půle jsme po rychlém protiútoku inkasovali potřetí.

I ve druhém poločase měli domácí navrch a častokrát nechali vyniknout Rejdugu v naší brance, přesto jsme si šance dokázali vypracovat také my. Po trestném kopu Pracz hlavičkou domácího gólmana už překonal, ale gól nebyl uznán pro údajný ofsajd. Trochu štěstí chybělo Vohralíkovi, který nádhernopu tvrdou střelou z dálky trefil pouze tyč. Střelbu z dálky několikrát zkoušel Kaderka, ale také bez gólového efektu. Šanci na korekci skóre měl Rejmont po přihrávce Nováka, ale chybělo mu několik centimetrů. Naopak domácí byli v koncovce úspěšnější. Z rychlého protiútoku po našem rohu vstřelili čtvrtý gol, pátý pak z trestného kopu 5 min. před koncem.

Našim se na jaře rozhodně nedaří tak, jak bychom očekávali, o představách nemluvě... Ani tento zápas nebyl výjimkou a neomlouvá to ani zmiňovaná hráčská absence. Definitivně tak skončila teoreticko-administrativní šance na postup do okresního přeboru. Je nutné si přiznat, že naši hráči předvedenými výkony na postup prostě neměli. Stále však platí, že mužstvo může dohrát soutěž se vztyčenou hlavou a zajistit si tak historicky jedno z nejlepších umístění. To by měli naši hráči dokázat nejen fanouškům, ale hlavně sami sobě již v příštím domácím zápase. Hrajeme se Starým Máteřovem a zápas začíná v tradiční čas, tj. v 17:00 hodin.