Přelovice - Dříteč  0:0 (0:0)
ŽK: 2:1 (Trojáček M., Půlpán)   ČK: 0:0
Diváků: 100     Rozhodčí: Kišš  9  Asist.rozh.: Ďuriš  8,   Zita  8
Trenér: Kučera
V druhém domácím zápase v okresním přeboru přivítali naši borci pro nás neznámý celek Dřítče. Ten přes letní pauzu notně posílil a jeho ambice jsou vysoké. Opět vzorně připravené hřiště přivítalo oba celky. Soupeř v plné síle, naše mužstvo bez Mádra (zdravotní problémy) a Movsesiana (pracovní vytížení). Zápas řídila trojice rozhodčích ze sousedního chrudimského okresu. Jejich rozhodování bylo na výbornou a pardubičtí sudí by se mohli inspirovat. Zápas sledovala více jak stovka diváků.

My jsme hned od začátku působili fotbalověji, hráli jsme s větší chutí a vytvářeli si řadu šancí. Na první centr Čapek ještě nedosáhl, ale při druhém již přiťukl míč na L.Hladíka, ale toho na malém vápně trápil neposedný míč a pak jen nastřelil hostujícího brankáře Frintu (posila z Rosic). Naši dál byli aktivnější a soupeře nejvíce motal "dribler" Balada. Právě na něj byla ve 23. min. vystřižena kosa, kterou hlavní rozhodčí posoudil jednoznačně - penalta. K údivu fanoušků si míč na puntík postavil dosud výborně hrající mladíček Blažek. Ten sice gólmana oklamal, ale jeho placírka mířila půl metru mimo tyče. Ale naši měli další šance. Největší měl po centru z levé strany L. Hladík, ale jeho volej k tyči zázračně vyškrábl Frinta. Po té se uvolnil Blažek, ale střela slabší nohou minula branku. Neproměněná penalta na exekutorovi asi zanechala i negativní stopy a jeho výborný vstup do zápasu pomalu vychladal. Slibně vypadala akce, kdy Balada poslal přesnou přihrávku do běhu M.Hladíkovi, ten si však míč ukopl a gólman hostů šanci zmařil. Hosté si za první poločas gólovou šanci nevypracovali.

Druhý poločas již nebyl z naší strany tak kvalitní. Přesto tam šance byly. Po centru Blažka z levé strany L.Hladík v gólové pozici hlavičkoval vedle branky. Další šanci měl O.Šimák, který po centru z pravé strany, z úhlu nastřelil jen výborného gólmana soupeře. Ten se vytáhl i po utěšené střele Šprince do šibenice. I náš gólman Rejduga za svým protějškem nezaostal ani o píď. Při všech náznacích šancí působil jistě a vyznamenal se při střele Klofandy (posila ze Srchu) z trestného kopu pod břevno. Kvalita brankářů tak rozhodla o bezgólovém výsledku.

Naši měli více jak tři čtvrtiny zápasu plně ve své režii a mohou jen spílat na neproměňování šancí. Hodně se snažil Khun, ale po zranění ještě není ve své obvyklé fazóně. Přes lehkou horečku byl aktivní Čapek. Záloha si udržela režii zápasu na svých kopačkách i oba útočníci byli nebezpeční, jen ty góly chyběly... V sobotu zajíždíme do Rovně. Jediný zápas na jeho půdě jsme v roce 1994 vyhráli 3:1.