3.6.2018 , 17:0024. kolo IV.třída - Přeloučsko
 Góly:   Starý1   (61´)   Asistence:   Hladík L.1
ŽK: 0:0   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 24´ , 47´ , 56´ )
Diváků: 100     Rozhodčí: Zahradník    Asist.rozh.: Moravec
Trenér: Hladík L.
Desátý jarní zápas znamenal pro B-tým konec jarní série bez porážky. Zápas se celkově moc nepodařil. Rozpačitý výkon předznamenala jíž úvodní minuta zápasu, kdy jsme prakticky po rozehrání vyslali soupeře do samostatného nájezdu, ten naštěstí brankou neskončil. Začátek zápasu patřil domácímu celku, který se dostal do několika gólových šancí, které buď nezvládl nebo byl Šmarda na místě. Pak jsme se osmělili také my, těsně mimo mířili Sejpal a Kloboučník. V 15. min. nám byl odepřen naprosto regulérní gól. L. Hladík z úhlu mířil na zadní tyč, gólman stačil míč vyškrábnout před branku a dobíhající Starý dorazil míč do sítě. Gól však rozhodčí nepochopitelně neuznal na pokyn pomezního pro údajný ofsajd. Místo vedení jsme od 24. min. prohrávali. Do konce poločasu pak byla hra vyrovnaná s akcemi na obou stranách. Domácí akce byly přece jen nebezpečnější.

Do druhé půle jsme vstoupili opět velmi nekoncentrovaně a krátce po rozehrání jsme pustili soupeře do brejku, který znamenal druhý gól v naší síti. Do dalšího nájezdu se dostali domácí v 55. min., Šmarda ještě stačil vyrazit na roh. Při něm jsme ale nedokázali pokrýt hráče na zadní tyči a po jeho hlavičce jsme prohrávali už 3:0. Ani za tohoto stavu jsme ale zbraně nesložili. Ve zbytku zápasu jsme měli převahu, hrálo se převážně na polovině soupeře, který se soustředil na obranu a spoléhal na dlouhé odkopy a protiútoky. Skórovat se nám ale podařilo pouze jednou. V 61. min. Šprojcar vyrazil míč obránci ke Hladíkovi, ten posunul na volného Starého a jeho střela bez přípravy po zemi k tyči skončila v síti. 70. min. sice dal další gól Pracz, ale opět nebyl uznám pro ofsajd. Ve zbytku zápasu jsme měli ještě několik slibných akcí, které ale postrádali přesnost při zakončení.

Přestože nelze upřít snahu všech hráčů, tentokráte se nám zápas nevydařil. Možnost napravit si reputaci budeme mít v posledním zápase sezóny v neděli doma proti Starým Ždánicícm.