Archiv -> Články -> U7 - turnaj Kiekert Cup v Újezdu u Přelouče

U7 - turnaj Kiekert Cup v Újezdu u Přelouče10.5.2024

Na Den Vítezství nás jeli naši nejmladší fotbalisti z ročníků 2018 reprezentovat na Kiekert Cup do Újezdu u Přelouče. Z důvodu neštovic se nemohl turnaje zúčastnit mančaft z Kunčice, nedorazil ani Semín, a tak se formát turnaje změnil a místo dvou skupin se hrálo systémem každý s každým ve formátu 3+0. Soupeři nám byl domácí celek z Újezdu, Starý Máteřov, Čáslav, Spartak Sezemice a Chlumec nad Cidilinou. Nás přijeli reprezentovat Jindra Srba, Domča Panchártek, Víťa Kuře, Vojta Čapek, premiéra v šaškovském čekala Jirku Janouška (ročník 2020) a Zdenda Kučera.

Kluci, teda alespoň někteří, si na start turnaje poslechli státní hymnu v podání místní pěvkyně a šlo se na to.

Prvním soupeřem nám byl domácí celek z Újezdu. Start do zápasu se nám nepovedl a rychle jsme prohrávali jedna nula. Trenér bere špatný úvod na svá bedra, nebyli jsme z důvodu pozdního srazu zrovna moc rozehraní a mentálně nastavení na fotbal. Nicméně rychle jsme se oklepali a do soupeře začali bušit zleva, zprava, až se naše převaha promítla ve vyrovnávací gól v podání Zdendy Kučery. Další šance jsme však nedokázali využít a v závěru jsme byli rádi za remízu, když se soupeři nepodařilo proměnit 100% šanci. Celkové skóre zápasu tedy 1:1.

V druhém zápase jsme se postavili soupeři z Chlumce nad Cidlinou. Zápas jsme oproti prvnímu začali velmi dobře, když se po skvělé individuální akci prosadil Domča Panchártek. Soupeři se však dvěma povedenými akcemi podařilo skóre otočit na 2:1. Prostřední pasáž zápasu byla velmi atraktivní pro diváky, infarktová pro trenéry. Šance se střídaly na obou stranách hřiště, soupeř i my jsme dokázali jednu proměnit, když stav utkání na konečných 2:3 upravil Víťa Kuře.

Ve třetím zápase jsme se postavili našemu obvyklému soupeři z Máteřova. Soupeři jsme nedali ani čuchnout. Krásnou individuální akci otevřel skóre Domča Panchártek, na 2:0 přidal Víťa Kuře, když se do akce zapojila celá trojice, která převedla ukázkový protiútok po obranném rohu. Na 3:0 zvýšil opět Domča Panchártek, který obral soupeře o balon a pelášil s ním až do branky soupeře a na konečných 4:0 stanovil skóre Jindra Srba, který se prosadil po další souhře celé trojice. Konečně první vítězství.

Ve čtvrtém zápase nás čekal soupeř, od kterého jsme absolutně nevěděli co čekat. V kuloárech se k nám doneslo, že to bude velmi těžké utkání, což se nakonec potvrdilo, když jsme se Čáslaví prohráli 4:1. Náš jediný čestný úspěch zaznamenal Vojta Čapek, který šel po balonu jako buldok, až se mu ho nakonec podařilo dostat až do branky. Kluci i přes nepříznivý vývoj utkání nic nevzdali a bojovali co to šlo.

V posledním zápase „skupinové fáze“ jsme hráli proti starým známým ze Sezemic. Na klucích již byla patrná únava ze třetího zápasu v řadě a trochu chyběla i bojovnost. Soupeř do toho předvedl několik nádherných akcí a zaslouženě vyhrál 3:0 a ovládl celou „skupinovou fázi“ bez fázi ztráty jediného bodu.

Pořadí po skupinové fázi bylo následující:

1.Sezemice
2.Čáslav
3.Chumec nad Cidlinou
4.Přelovice
5.Újezd
6.Máteřov

Bylo tak rozhodnuto, že týmy na šestém a pátém místě budou hrát o 5. místo, na čtvrtém a třetím o 3. místo a první dva si to rozdají ve finále.

Před zápasy o umístění však následovala část dovednostních soutěží, střela na přesnost a slalom s míčem. Ve střelbě na přesnost nás reprezentoval Zdenda Kučera, ve slalomu s míčem Vojta Čapek, kteří vyhráli kámen, nůžky, papír, čímž si vybojovali svoji účast v soutěžích. Vojta ve slalomu s míčem předvedl ze všech účastníků nejvíce estetický slalom, když prošel jako nůž máslem bez jediného zaváhání. Bohužel mu chyběla trocha rychlosti aby se umístil na stupních vítězů. Zdenda pak střelbu na přesnost suverénně ovládl, když proměnil všechny tři pokusy a nedal soupeřům žádnou šanci.

V zápase o třetí místo jsem se tak postavili proti Chlumci, kterému jsme chtěli oplatit porážku ze skupiny. Opět jsme do utkání vstoupili dobře, když se prosadil Víťa Kuře. Vedení jsme mohli následně navýšit z pokutového kopu za hraní rukou v brance soupeře, penaltu jsme však neproměnili. A tak utkání pokračovalo s trochou nervozity na obou stranách. Infarktové chvíle však nastaly v samém závěru. My jsme trefili tyč a z protiútoku se valili dva kluci na Jindru. Naštěstí pro nás dopadlo vše dobře a soupeř svoji šanci nevyužil a my tak vyhráli souboj o třetí místo 1:0.

V souboji o páté místo se podařilo Máteřovi předčit domácí tým z Újezdu. Finále pak nabídlo dramatickou podívanou, nad kterou by zaplesalo srdce Pepíka Csaplára, když se Čáslavi podařilo otočit utkání ze stavu 0:2 na konečných 3:2.

Konečné pořadí:

1.Čáslav
2.Sezemice
3.Přelovice
4.Chlumec
5.Máteřov
6.Újezd

Zápasy o umístění tedy vždy vyhrál níže nasazený soupeř. Z našeho týmu byl nejlepším hráčem vyhlášen Domča Panchártek. I ostatní kluci ale předvedli skvělé výkony, za které moc děkujeme. Rovněž děkujeme za podporu rodičům, prarodičům, sourozencům.