Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Dorost Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Mladší přípravka Rozpisy zápasů Klubové
Mládež

Archiv -> Články -> Přípravka do 10 let na turnaji v Roudnici

Přípravka do 10 let na turnaji v Roudnici20.8.2013

Starší přípravka vybojovala až 15 místo na turnaji Sokol Cup Roudnice.

Fotografie z turnaje

Sestava:

Ondřej Novák – Filip Hendrych „C“; Jakub Kvapil; Lukáš Doležal; Matyáš Bártl, Josef Panchártek; Josef Mach; Jiří Chvojka, Daniel Rawsthorne, Marek Doležal.

Góly:

8x Jakub Kvapil; 6x Lukáš Doležal; 3x Matyáš Bártl; 3x Daniel Rawsthorne, 2x Filip Hendrych

Na úplném začátku nové sezóny vyjelo neúplné mužstvo starší přípravky na turnaj Sokol Cup Roudnice, pořádaný pro chlapce ročníku narození 2004 a mladší a dívky 2003 a mladší. Náš tým byl oslaben o tvůrce hry Matěje Nováka, brankaře Adama Polláka a technika Petra Zmeka. K těmto oslabením se v průběhu turnaje přidala i fyzická indispozice obránce Filipa Hendrycha. Takto poznamenaný tým odehrál v parném počasí osm dvacetiminutových zápasů. Bohužel jenom jeden vyhrál, druhý zremizoval a šest jich prohrál. Prohry to nebyly nijak deklasující, ale o to více deprimující. Žádný velký úspěch se tedy nekonal. A možná je i tomu tak dobře. Vždyť měsíc a půl trvající výpadek v tréninku (letní prázdniny) se musejí někde projevit. Dva tréninky před turnajem je prostě málo a tak si kluci alespoň uvědomí, že bez tvrdé práce na trénincích se úspěchy dostavit nemohou. Pozitivem před nadcházející sezónou byl ostrý start dvou nových tváří v našem týmu. Daniel Rawsthorne a Marek Doležal bezproblémově zapadli do kolektivu a především Daník v průběhu celého turnaje dával o sobě pozitivně vědět.

Turnaj se tedy stal ostrým startem do nové sezóny, která nebude lehká a to ze dvou hlavních důvodů. Za prvé, naše mužstvo přešlo do vyšší věkové kategorie U10. Někteří hráči tohoto týmu nedosahují devíti let, další část je devítiletá a pouze čtyři jsou desetiletí, což bývá velkým handicapem v samotných zápasech. Dalším důvodem je nová soutěž, kterou hned od září začneme hrát. Tou je Krajská soutěž. Nikdo z trenérů a už vůbec ne z hráčů nemá s touto soutěží žádnou zkušenost. Nezbývá nám tedy, než poctivě trénovat, k čemuž nám může dopomoci i soustředění, které bude probíhat v posledním prázdninovém týdnu.

Samotný turnaj byl pořádán v krásném prostředí Roudnického fotbalového stadionu. Pořadatelé zajistili hladký průběh turnaje, a i když se ho účastnilo šestnáct týmů, celý průběh turnaje běžel jako hodinky bez zádrhelů. Turnaj byl ukázkou poctivé organizátorské práce ve všech ohledech. Nelze než si přát více takovýchto turnajů, samozřejmě s lepším přelovickým výsledkem.