Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Dorost Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Mladší přípravka Rozpisy zápasů Klubové

25.10.2014 , 14:3012. kolo Okresní přebor
Přelovice - Přelouč B  2:0 (1:0)
 Góly:   Šprync A.2   (29´,52´)   Asistence:   Řehák V.1   (52´)
      Blažek B.1   (29´)
      Vohralík P.1   (52´)
ŽK: 1:2 (Šimák O.)   ČK: 0:0
Diváků: 70     Rozhodčí: Jakoubek  9  Asist.rozh.: Mencl  9,   Strnad  9
Trenér: Kučera
V předposledním domácím zápase podzimní sezóny jsme viděli velmi atraktivní a pohledné derby se sousední rezervou Přelouče. Velmi cenné vítězství našeho týmu v poměru 2:0 vidělo 70 diváků. Zápas s velkým přehledem řídil rozhodčí Jakoubek, kterému ve stejném stylu sekundovali Mencl a D. Strnad.

Hned od první minuty se začalo hrát ve velkém tempu a hráči si nedarovali ani píď dobře připraveného trávníku. Postupně se však přeci jen začala více projevovat fotbalová kvalita soupeře, která koncem první čtvrthodinky vyústila v sérii rohových kopů. Zásluhou kvalitní obrany, vedené novou gólmanskou posilou Jeníkem, se náš tým nebezpečných situací bez větších komplikací ubránil. V 17. minutě jsme zahrozili my, konkrétně uvolněním Šprynce na levém křídle. Ten však se zakončením otálel příliš dlouho až se dostal z ideální střelecké pozice. O 10 minut později ho napodobil jeho parťák v útoku Malý. V přímé konfrontaci s mladým gólmanem soupeře Vašíčkem, ale i on selhal. Ve 29. minutě Blažek netradičně rozehrál rohový kop nakrátko se Špryncem, který poslal zpoza rohu vápna měkoučký centr do šestnáctky. K překvapení všech skončil míč z jeho levačky přesně v protilehlé šibenici soupeřovy branky 1:0. Gól naše borce naladil a bylo patrné, že hráči chtějí víc. Ve 31. minutě zahrával další standardní situaci opět Blažek. Tentokrát se dlouhý míč dostal k Vohralíkovi, jeho střelu ještě gólman stačil vyrazit, ale na dorážku Řeháka už nestačil. Radost našeho týmu však pokazil zvednutý praporek rozhodčího Mencla, nutno dodat, že oprávněně. V další pětiminutovce se v nejlepším světle ukázali oba gólmani. Nejdříve Vašíček vychytal Šprynce a po té Jeník parádně vytáhl střelu Beránka.

A Jeník ve stejném stylu pokračoval i po přestávce a hned v jeho úvodu se opět prezentoval ocenění hodným zákrokem. Hned na to jsme se dostali k utěšené kombinaci my. Po akci Řeháka a Vohralíka se míče na hranici velkého vápna zmocnil Šprync a chytrým obstřelením nedal Vašíčkovy šanci 2:0. Dál se hrálo nahoru dolů. Jeník reflexivně vytáhl další tečovanou střelu soupeře a Malý pro změnu nastřelil břevno branky hostů. V 70. minutě odmítl zvýšení našeho vedení Řehák, který nasměroval svoji hlavičku pouze do tyče. V samotném závěru utkání se mohli mezi střelce zapsat i střídající Kučera a M. Hladík, ale ani jednomu osud nepřál.

Výborné utkání plné vzrušujících akcí se muselo všem líbit, bez rozdílu jakou klubovou barvu uctívají. Naši byli ve svém snažení přeci jen o kousek šťastnější a celý tým ukázal tolik očekávaný hlad po vítězství. Výborný výkon předvedl gólman Jeník a podzimní střeleckou formu potvrdil Šprync, který si připsal již svůj 11. zářez. Podzim však nekončí a naši už tuto neděli zajíždějí k sousedovi v tabulce do Opatovic. Zápas začíná již ve 14 hodin.

Obec Prelovice Obec Neratov Realma PZBuilding LZ Argos Tomáš Vaníček Kiekert Tlapnet Martin Panchartek