Aktuálně Klub Soupiska A-tým B-tým Dorost Starší žáci Mladší žáci Starší přípravka Mladší přípravka Rozpisy zápasů Klubové

4.9.2016 , 10:154. kolo Okresní přebor
Lázně Bohdaneč - Přelovice  2:0 (1:0)
ŽK: 1:1 (Jelínek R.)   ČK: 0:0    (Branky soupeře: 44´, 87´ )
Diváků: 180     Rozhodčí: Hamrník  6  Asist.rozh.: Málek  8,   Zahradník  6
Malý Mic.5 Hladík L.6
52´Tichý J. 6 75´Kučera J. -

Blažek B.6 Řehák V.7 Vohralík P.7 Šprync A.6
87´Šimák O.-   77´Pracz-

Jelínek R. 7 Khun7 Šimák R.6
82´Uhlíř P. -

Bidlo6

Poříz7
Trenér: Kučera
Ani druhé prestižní derby se nán nevydařilo dle představ. Z Lázní Bohdaneč si tak vezeme další prohru. Na ostře sledovaný mač se před obědem přišlo podívat úctyhodných 180 diváků a řídila ho trojice rozhodčích v čele s Hamrníkem.

Domácí začali aktivněji. Hned v 5. minutě vyzkoušel Pořízovu pozornost jedovkou z 20 metrů Flekr. Pak naše obrana obstála sérii 3 rohů. My jsme po čtvrt hodině hry kontrovali stejnou zbraní. V ní měl největší příležitost Malý, kdy se parádně zbavil svých strážců, ale jeho střelu na přední tyč gólman Jezdinský vyrazil. Stejný zákrok si připsal i náš gólman, když z protiútoku zneškodnil Kvapilovu skákavou navštívenku. Ve 20. minutě soupeř předvedl pohlednou akci po pravé straně na jejímž konci mířil Kalinin do šibenice, ale Poříz bravurně zachránil. My jsme do poločasu zahrozili ještě dvakrát. Při dalším průniku Malého prosvištěla jeho přihrávka celým vápnem, ale bohužel bez žádné teče. A ve 38. minutě přidal propagační střelu Řehák. V samotném závěru poločasu ztratil na polovině míč Vohralík a Flekr jeho chybu potrestal přesným centrem na osamoceného Baldrycha a do kabin jsme šli s nešťastným mankem 1:0.

Druhý poločas byl z obou stran podstatně opatrnější a k prvnímu ohrožení branky došlo až po hodině hry. To Blažek napřáhl ze standardky k razantní střele, kterou Jezdinský s námahou vyrazil před Hladíka, ale ten dorazit nestačil. Pak se dění odehrávalo spíše ve středu hřiště. Hra byla sice zajímavá, ale nikoli nebezpečná pro gólmany. Přesto bylo cítit, že náš nápor narůstá. Do většího tlaku nás bohužel nepustil ani rozhodčí Hamrník, když Musilovi po unfair zákroku neukázal druhou žlutou kartu, ani dobře hrající soupeř. K vyrovnávacímu gólu nevedl ani příchod čerstvých hráčů, kteří sice hru oživili, ale zároveň "vyautovali" dosud nebezpečné hráče Malého a Šprynce. A tak v 87. minutě přišel zákonitě trest, když do otevřené obrany vlétl silně motivovaný Peleška a dal rozhodující gól na 2:0.

Nedá se říct, že bychom propadli herně nebo fyzicky, ale zejména absencí gólů. Mnozí fanoušci viděli možnosti našeho kádru větší, ale sportovně uznejme, že soupeř byl silný. Nejvíce se líbil Blažek, Malý a R. Jelínek. Svou premiéru si v dospělém fotbale odbyl první dorostenec z naší líhně Tichý a dodejme, že úspěšnou. Pevně věříme, že to nebude jediná vlaštovka, ale že budou následovat další. Třeba již v neděli, kdy na svém pažitu přivítáme třetí celek tabulky rezervu Moraven. Zápas se hraje v neděli od 17:00 hodin.

Obec Prelovice Obec Neratov Realma PZBuilding LZ Argos Tomáš Vaníček Kiekert Tlapnet Martin Panchartek